понеділок, 12 жовтня 2009 р.

Welcome to Ukraine - 55 ATA Assembly

Kyryll Zhyvotovskyy - "I have a dream.."

7-9 жовтня 2009 року в Києві у приміщенні готелю «Русь» відбувалася 55 Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору «Безпека для громадянського суспільства в 21 столітті». З українського боку організаторами заходу виступили Атлантична рада України та Громадська Ліга «Україна – НАТО».Асоціація Атлантичного Договору (ААД) – міжнародна громадська організація, покликана зміцнювати співробітництво народів країн Євроатлантичного простору. ААД була створена на першій Асамблеї добровільних національних організацій 14 країн-членів НАТО, яка відбулась в Гаазі 18 червня 1954 року, за підтримки багатьох відомих євроатлантичних лідерів і політиків. На сьогодні ААД об’єднує 42 громадські організації з країн, що є членами Альянсу, а також з країн-учасників програми «Партнерство заради миру». У 1995 році, після Генеральної Асамблеї ААД в Торонто (Канада), до ААД приєдналася Атлантична рада України.

Починаючи з 1955 року в різних країнах, які представляють члени Асоціації, щорічно проводяться Генеральні Асамблеї ААД (ГА ААД), під час яких обговорюються важливі питання оцінки стану міжнародних відносин та подальшого співробітництва євроатлантичної спільноти. Особливістю 55 Ювілейної Асамблеї ААД, яка лише вдруге відбулася в країні колишнього СРСР і втретє в країні, яка не є членом НАТО, було значне представництво представників громадянського суспільства та українського політикуму. Участь у 55 ГА ААД взяли майже 300 представників з 42 країн, зацікавлені міжнародні й регіональні організації, відомі політики, експерти, молодь. Разом з ААД в рамках Асамблеї також відбувалися засідання Молодіжної Асоціації Атлантичного Договору (МААД) та Асоціації Молодих Політичних Лідерів.

8 жовтня тривали засідання Ради Асоціації Атлантичного Договору та Молодіжної Асоціації Атлантичного Договору, а ввечері в конгрес-холі готелю «Президент» відбулася урочиста церемонія відкриття Асамблеї. З доповідями виступили Карл Ламерс, Троелс Фролінг, Борис Тарасюк, віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський, заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, віце-президент ААД Кєл Енгебретсен, президент Хорватської ААД Радован Вукадіновік, заступник Генерального Секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Жан Франсуа Бюро.

На засіданні було представлено відеозвернення Президента України Віктора Ющенка. Він зазначив: «Життя у вакуумі безпеки – це життя у небезпеці. Наголос на цьому потрібний для українського суспільства. Ця Асамблея підтверджує стратегічну можливість нашого вступу до НАТО. І наш курс незмінний, бо він відповідає національним інтересам. Ми думаємо про те, як буде розвиватися наша співпраця надалі. Важливо, що ААД виносить це питання на обговорення в Києві. Ми – вільна держава, яка хоче добра».

9 жовтня проходили пленарні сесії з таких тем: Нова Стратегічна Концепція НАТО; Шлях вперед для Афганістану; Розширення НАТО та партнерство. Більш детальний розгляд актуальних питань відбувався на паралельних тематичних засіданнях: Енергетична та фінансова безпека у розширеному Чорноморському Регіоні; Громадська дипломатія як фактор сприяння безпеці: інформування та просвіта суспільства; Поточний безпековий та політичний розвиток в Україні та в регіоні, а також їхній вплив на міжнародну безпеку.

Присутні делегати високо оцінили рівень підготовки і проведення заходу та висловили задоволення досягнутими результатами Асамблеї. Без сумніву, 55 Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору матиме довгостроковий позитивний ефект. Гості з іноземних країн-партнерів мали змогу наочно пересвідчитися у відкритості та щирості намірів своїх українських колег. Українці в свою чергу отримали додаткові стимули для подальшої праці у напрямку сприяння євроатлантичній інтеграції держави. Як зазначив голова Громадської Ліги «Україна – НАТО» Сергій Джердж, громадські організації проводять й надалі проводитимуть постійну діяльність, не обтяжену зв’язками з політичними й виборчими процесами, будуть співпрацювати з навчальними закладами, регіональними громадськими структурами, адже це має конкретні відчутні результати.

http://www.ua-nato.org.ua/

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні