середа, 25 листопада 2009 р.

Валентин Наливайченко: "У співробітництві з НАТО ми відповідаємо на ті загрози, які стосуються кожного з нас"

У співробітництві з НАТО Україна зміцнює власний сектор безпеки та має можливість долучитися до кращого досвіду європейських партнерів у цій галузі. Таку думку власному кореспонденту УКРІНФОРМу у Брюсселі висловив Голова СБУ України Валентин Наливайченко, який здійснив робочий візит до штаб-квартири НАТО. Зустріч з українським посадовцем була організована для УКРІНФОРМу за сприянням Місії України при НАТО.

- Безпека завжди є чутливою темою для будь-якої держави світу. Наскільки можливою є співпраця у сфері безпеки з третіми країнами і міжнародними організаціями, такими, як Північноатлантичний Альянс?

- Хочу зазначити, що Служба безпеки України не тільки може, але вже й відбудувала таке співробітництво як на двосторонньому рівні з країнами Альянсу, так і з багатосторонніми структурами НАТО, серед яких - Міжнародний Секретаріат, Офіс з питань безпеки, стратегічні групи, які створюються Альянсом для реформування сектору безпеки на євроатлантичному просторі. Це саме той простір безпеки, де ми, Україна, бачимо чітку власну роль. В свою чергу, співробітництво з НАТО впливає на сектор безпеки України з точки зору його більшої демократичності та прозорості, міцного цивільного контролю. В такій співпраці ми знаходимо шляхи для вирішення складних завдань щодо оптимізації структури Служби та скорочення персоналу, щодо організації серйозного професійного навчання. В цих рамках ми маємо можливість проводити взаємне планування і погодження щодо сил та засобів, необхідних для боротьби із спільними викликама, які постають як перед громадянами України, так і перед громадянами будь-якої сусідньої з нами європейської держави.

- Але Україна - не член Альянсу. Про які спільні загрози йде мова?

- Таких спільних загроз багато. Наприклад, боротьба з тероризмом. Це не просто слова, за ними - активне співробітництво, в тому числі і з залученням наших технічних можливостей, антитерористичних полігонів та бійців спецпідрозділу "Альфа". Завдяки таким спільним зусиллям, сподіваюся, найближчим часом буде реалізовано ініціативу МЗС України щодо боротьби з морським піратством. СБУ готове до такої роботи, і вже підготувало 80 співробітників , офіцерів спецпідрозділів, для участі в операціях під егідою ЄС і ООН, в тому числі - й в операції ЄС "Аталанта" з боротьби проти морського піратства. Ми хочемо захистити наших громадян. Для цього нам необхідно мати як міжнародний, так і національний мандат.

До речі, це торкається багатьох сфер, прямо пов'язаних із безпекою наших громадян. Це і проблема наркотиків, і розповсюдження радіоактивних речовин або компонентів для зброї масового знищення, це і боротьба з організованими злочинними угрупованнями, яка дедалі більше набуває транскордонного характеру. Наприклад, під час цього робочого візиту ми обговорювали з країнами-партнерами та із союзниками по НАТО координацію зусиль у боротьбі з кібернетичною загрозою та так званими кіберзлочинами.

- Невже Україна стикалася і з такою загрозою?

- Не тільки стикалася, але нам доводиться долати такі загрози постійно. Тільки за останній час СБУ закрила шість сайтів, які мали терористичну спрямованість або розміщували інформацію екстремістського характеру. Ми щасливі від того, що в нас вже є спільна робоча група з НАТО на експертному рівні з питань протидії кіберзлочинності. З окремими країнами ми працюємо на двосторонньому рівні. Зокрема, з Таллінським офісом, який був створений після того, як Естонія навіть на державному рівні відчула наслідки серйозних кібернетичних атак.

Full text available here: www.ssu.gov.ua

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні