пʼятниця, 20 листопада 2009 р.

Високі посади ЄС заповнено

На прес-конференції в четвер увечорі було оголошено імена політиків, призначених на три високі посади ЄС протягом неформального саміту за участю президентів і прем'єрів країн-членів ЄС. Хермана Ван Ромпея було обрано постійним Президентом Європейської Ради, Кетрін Аштон було призначено Високим представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, а П'єра де Буасьє – Генеральним секретарем Секретаріату Ради.Після успішної робочої вечері гордий Фредрік Рейнфельдт представив двох нових лідерів ЄС: постійного Президента Ван Ромпея і "Міністра закордонних справ" Катрін Аштон.

"За цими іменами стоїть весь ЄС. Ми показали це сьогодні, коли досягли одностайного рішення", – сказав Фредрік Рейнфельдт на прес-конференції.
Представник усіх країн-членів ЄС

Херман Ван Ромпей був обраний прем'єр-міністром Бельгії минулого року, а високі посади в бельгійському політичному житті обіймав з 1975 року, у тому числі він був віце-прем'єр-міністром і міністром фінансів. Тепер замість цього пан Ван Ромпей матиме завдання представляти всі країни-члени ЄС. Політик говорив про це, коли коментував рішення:

"ЄС належить нам усім. Ми в спільній подорожі зі спільним напрямком, але всі ми маємо власний багаж і маємо право відрізнятися один від одного", – сказав Ван Ромпей.

"Було багато спекуляцій щодо того, яким має бути постійний Президент, але існує тільки один варіант. Це має бути людина, що здатна на діалог, єдинство і дію".
Велика честь і привілей

Новий Високий представник Кетрін Аштон, яка на даний момент обіймає посаду Комісара ЄС у справах торгівлі, сказала, що призначення стало для неї великою честю і привілеєм.

"Працювати одночасно з Радою і Комісією буде важким завданням, і бути першою особою на цій посаді також буде важким завданнм. Я була першою британською жінкою-єврокомісаром, потім я була першою жінкою-комісаром у справах торгівлі, а тепер я перша жінка на цій посаді".

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні