середа, 2 грудня 2009 р.

Микола Томенко: Парламентські слухання повинні бути не партійним заходом, а захисним засобом для ЗМІ під час виборів

Відкриваючи сьогоднішні парламентські слухання «Про стан свободи слова у регіональних засобах масової інформації», Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив, що проблематика розвитку інформаційної галузі, а особливо проблеми свободи слова, завжди були і залишаються під постійною увагою вищого законодавчого органу.

Під час свого виступу, М.Томенко нагадав, що за останні десять років парламентські слухання на тему роботи ЗМІ проходять вже вшосте. Він також зазначив, що предмет сьогоднішнього обговорення - регіональні ЗМІ - має певну специфіку. «Зважаючи на те, що сектор комунальних та державних ЗМІ на регіональному та місцевому рівні представлений значно ширше, із цим пов´язана відповідна специфіка проблем дотримання свободи слова. Особливо це стосується значного впливу на редакційну політику з боку засновників, якими, як правило, виступають місцеві держадміністрації та ради», - сказав він.

Окреслюючи ключові проблеми якісної роботи ЗМІ, Микола Томенко наголосив на їх незмінності. «Це, по-перше, протиправне втручання засновників ЗМІ у редакційну політику, а особливо гостро дана проблема стосується районних газет. Другою актуальною проблемою залишається тема роздержавлення ЗМІ, адже їхнє бюджетне утримання призводить до порушення конкурентного середовища та створює передумови для прямого тиску на ЗМІ, однак непідготовлене роздержавлення несе ризик повного знищення місцевої соціально-орієнтованої преси. Ну і звісно ж проблема забезпечення нормальних безпечних умов для журналістської діяльності, адже напади на журналістів і перешкоджання виконувати їх професійні обов´язки залишаються сумними реаліями», - наголосив він.

www.rada.gov.ua

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні