пʼятниця, 18 грудня 2009 р.

16/16 EVAW: Студенти-правники розробили рекомендаії щодо подолання насилля щодо жінок

16 грудня, в день святкування 30 річниці прийняття Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, 16 дівчат та 16 хлопців, студенти юридичного факультету Кременчуцького державного університету розробили свої рекомендації для правоохоронних органів Полтавщини.Семінар "16/16 EVAW" - навчальний захід, формат якого був спеціально розроблений для активізації молодих юристів щодо вирішення проблем насилля на місцевому рівні. Він став завершальним акордом у першій цьогорічній інформаційній кампанії "Зупинемо насилля щодо жінок в Кременчуці". Кампанія розпочалася 24 листопада відкритою лекцією для правників, у якій взяли участь представники Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України. Після того, протягом 16 днів всесвітньої кампанії майбутні юристи надавали правові консультації кременчужанам з питань правовго захисту жінок, потерпілих від насилля. 10 жінок звернулися по інформацію до Юридичної клініки "ПРАВОЗАХИСТ", яка діє на базі факультету Права та гуманітарних наук КДУ.

"Я дуже радий що кампанія, яку ми виконуємо разом із Вами, знайшла таку зацікавленість. Ви, напевно, вже зрозуміли, що тільки разом ми можемо не просто покласти край, що дуже складно, а віднайти ті правові механізми, якими ми можемо зробити наш спільний внесок у подолання насилля. Ті закони і особливо Конвенція, про яку ми сьогодні будемо говорити, закладають фундамент для нашої творчої роботи - віднайти нові можливі механізми участі громади, особливо нас, молоді, в тій щоденній роботі яку здійснюють правоохоронні органи Полтавської області", - зазначив під час відкриття семінару Координатор кампанії в Кременчуці, Кирил Животовський.За час семінару, який зібрав 50 молодих активістів правозахисного руху міста, обговорювалися системні проблеми, що приводять до домашнього насииля: алкоголізм, наркоманії, бідність, низький рівень освіти та моральності людей, необов’язковість покарання. Крім того, викладачами і студентами був зроблений аналіз існуючого законодавства у цій сфері. Зокрема були презентовані Закони України "Про попередження насильства у сім’ї" та "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". Цікаво, за даними Ради Європи, насильство в родині є головною причиною смерті та інвалідності жінок віком від 16 до 45 років. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я офіційно заявила, що майже 70 % вбитих жінок були забиті їхніми партнерами чоловічої статі.

"Ми маємо не тільки віднайти ті невідповідності в українському законодавстві, які заважають продовжувати ефективну боротьбу із насиллям, а й більшою мірою нагадати нашим правоохоронним органам про цю проблему, допомогти їм в профілактичній роботі, поширенні ідей миру та терпимості", цими словами було розпочато мозковий штурм щодо напрацювання рекомендацій для обласної влади.Загалом, Підсумковий документ в рамках інформаційної кампанії вкотре наголосив на важливості комунікацій у попереджені насилля, забезпеченню необхідною інформацією та знаннями правоохоронців, безпосредня робота із молоддю (у школах та ВНЗ), елементи поліпшення надання безкоштовної правової допомоги жертвам насилля. Документ містить 34 пункти. Після остаточної технічної редакції він буде направлений на розгляд кременчуцькій та полтавській владам, праоохороним органам регіону, спеціальним службам і підрозділам, відповідальних за цю тематику.

Подальшими кроками кампанії стане вже професійна адвокаційна діяльність проекту EU4UKR, щодо реального запровадження міської/обласної програми подолання насилля у побуті та сім’ї. Першим кроком на цьому шляху стала завершена Інформаційна кампанія, тепер ми миємо напрацьовані рекомендації. У новому році розпочнуться консультації та комунікаційї із міжнародними проектами та державними органами.EVAW Кампанія в Кременчуці стала можливою завдяки підтримки, наданій Європейським Союзом, Кременчуцьким державним університетом, юридичною клінікою "Правозахист", Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, проектами технічної допомоги ООН та ЄС в Україні. З питань участі у кампанії 2010 року звертайтеся до координатора в Кременчуці - Кирила Животовського, 096 291 58 40

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні