середа, 3 березня 2010 р.

Чого чекають від Януковича в НАТО?

У НАТО сподіваються на прагматичний підхід нового президента України до співпраці. В альянсі не очікують, що Янукович зробить заяву зразка березня 2003 року про те, що кінцевою метою співпраці є членство України в цій організації. Чи заяву зразка 2006 року, коли він заявив про неготовність України виконувати План дій щодо набуття членства.


Янукович про вступ України до НАТО

У НАТО говорять про те, що започаткована нещодавно Річна національна програма, яка фактично стала замінником Плану дій щодо набуття членства, повністю відповідає інтересам України, адже спрямована на реформи, які необхідні Києву і на шляху до Європейського союзу. Саме це дає підстави говорити про те, що прагматичний підхід Януковича дозволить використати існуючий інструмент у повному обсязі.

Щодо подальшого просування Києва на шляху до членства, то позиція альянсу залишається незмінною, про що заявив у середу генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен: „Я хотів би наголосити, що позиція НАТО після президентських виборів така ж сама, якою була і до них: на Бухарестському саміті ми ухвалили рішення, що Україна, як і Грузія, будуть членами НАТО, якщо вони цього захочуть і якщо вони досягнуть необхідних критеріїв. Це – наша політики відкритих дверей. Зрештою, Україна сама буде визначати своє майбутнє. І це – наш головний принцип: кожна окрема країна вирішує для себе політику безпеки”.

У середині березня у штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, де союзники разом з представниками України будуть обговорювати перспективи та пріоритети двосторонньої співпраці.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні