пʼятниця, 5 березня 2010 р.

Вперше в Україні стартує глобальній проект Міжнародної організації праці з безпеки праці

3 червня в Україні стартуватиме глобальний проект «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці на робочих місцях шляхом забезпечення умов гідної праці» за фінансової підтримки Міжнародної організації праці (МОП). Про це йшлося на тристоронній нараді в Держгірпромнагляді, в якій взяли участь представники Комітету, МОП та керівництво Конфедерації роботодавців України та Федерації профспілок України.

Основна мета проекту - розробити та впровадити Національний план дій з безпеки праці, реалізація якого в подальшому дозволить підвищити рівень безпеки на виробництві та зменшити кількість нещасних випадків. Ця програма стартує також ще у п’яти країнах світу.

На початку наради Голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак ознайомив іноземну делегацію зі структурою Комітету та його функціями. «Держгірпромнагляд постійно вдосконалює свою структуру та систему нагляду, а також законодавство з охорони праці відповідно до Європейських норм», - зазначив Сергій Сторчак. - Наразі ведеться робота з впровадження декларативного принципу нагляду, завдяки якому будуть лібералізовані стосунки з підприємцями. Також Комітет розробив пакет законодавчих змін, спрямованих на економічну зацікавленість роботодавця в інвестуванні коштів у безпеку праці. Зокрема, зміни передбачають впровадження диференційованого принципу внесків у Фонд соціального страхування – чим ліпший стан охорони праці на підприємстві, тим менший страховий внесок».

www.kmu.gov.ua

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні