субота, 27 березня 2010 р.

Танго для двох! Європа запрошуе….!«…Курс європейської інтеграції незміний...Роль громадянського суспільства – важлива… Соціальний Діалог – частина світогляду нової влади…» - такі головні тези виступу першого заступника адміністрації президента України Ірини Акімової перед учасниками семінару «Відносини України – ЄС: роль громадянського суспільства. Зміни в промисловості та економічна криза в Україні» стали своєрідним заспівом всієї подальшої роботи.

Семінар – спільний захід Європейської економічного і соціального комітету Європейської комісії та Національної тристоронньої соціально-економічної ради при президенті України. Особливість семінару - акцент на зміцнення співпраці між організованим громадянським суспільством України та ЄС.

Головні теми: виконання Договору про співробітництво між Україною та ЄС, Порядок денний угоди про Асоційоване членство, дорожня карта безвізового режиму для України, контроль переговорів, щодо Угоди про вільну торгівлю.

Учасники семінару – члени Національної тристоронньої соціально-економічної ради, європейського економічного і соціального комітету, представники потужних загальноукраїнських громадських організацій, європейські експерти ведучих європейських країн, представники адміністрації президента України, кабінету міністрів України, дипломатичного корпусу.

Модератор, голова зовнішніх зв’язків, голова Консультативної комісії з питань промислових змін Філіп Гамро-Дроц акцентував увагу на умови, які на його погляд, будуть сприяти продовженню динамічного євро інтеграційного курсу. Серед головних: довіра між партнерами, зацікавленість громадянського суспільства, якість та послідовність переговорів, проведення реформ та реалізація європейських програм.. Насамперед, Порядку денного асоціації Україна – ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію та програми Східного партнерства, яка доповнює та робить внесок в існуючі двосторонні відносини.

Семінар організаторами розглядається, як платформа для дискусій по важливим та нагальним проблемам. Серед важливих для налагодження зв’язків між громадянськими суспільствами України та Європи, вивчення європейського досвіду, залишається безвізовий режим. Відзначивши певний прогрес та схвалену вищими Урядовцями перейти до структурованого візового діалогу, який зосереджуватиметься на послідовних пріоритетах та рекомендаціях Офіційно перспектива довготривала, але активність у просуванні реформ сприятиме зміні на середньо тривалу або короткотривалу.

І про головне. Як керівника громадської організації, мене більш всього цікавив механізм участі НГО у реалізації Програми партнерства між Україною та Європейським Союзом. І по краплині з кожного виступу під час дискусій, склалась певна система дій у сприянні громадським організаціями України реалізації Європейських програм. До головних месиджів цієї системи, можно віднести: « Треба підвищувати рівень відносин влади та громадянського суспільства.. Громадським організаціям потрібно бути більш активними…Соціальний діалог це можливість почути владі очікування громади. Шлях реформ – важкий шлях, і цей семінар – можливість навчання тому, як діяти під час впровадження необхідних реформ» - це з промови керівника делегації Європейської комісії в Україні Жозе Мануєля Пинто Тейшейра.

Про більш конкретні напрямки спільної діяльності громадянського суспільства та влади під час підготовки до підписання Угоди про асоціацію з оптимізмом говорив Філіп Гамро-Дроц. І виходить ,що громадським організаціям під час цієї робити, є чим займатись. Це такі напрямки, як правозахисна діяльність, законодавча, сфера малого та середнього бізнесу, ефективна енергозберігаюча енергетика, довкілля, інформаційні технології, охорона здоров’я, захист споживачів. А всього 35 –ть напрямків де є що робити разом владі та громаді, якщо на то буде політична воля нової влади та активность лідерів громадянського суспільства.

Саме на співробітництво між владою та громадянським суспільством розраховує і новий президент України Віктор Янукович, якщо вірити у щирість його послання до учасників першого за його початку каденції, міжнародного семінару з євроінтеграційної проблематики.

Учасник семінару, Олег Животовський
eurochoice_tv@vizit-net.com
____________________

EESC - Європейський соціально-економічний комітет, дорадчий орган Європейського Союзу. Соціально-еконо­міч­ний комітет (СЕК) створено 1958 року згідно з Договором про зас­нування Європейської Спільноти, щоб забезпечити представництво інтересів різних економічних і соціальних груп.Члени Соціально-еконо­міч­ного комітету зустрічаються на пленарних засіданнях близько десяти разів на рік, а частіше засідають меншими групами. Більше інформації - www.eesc.europa.eu

Національна тристороння соціально-економічна рада - етою діяльності Національної тристоронньої соціально-економічної ради є: підвищення ролі професійних спілок і організацій роботодавців та їх об'єднань у формуванні економічної та соціальної політики держави; подальший розвитку соціального діалогу як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, розвитку громадянського суспільства, запобігання суспільним конфліктам

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні