середа, 10 березня 2010 р.

Діти та їхнє майбутнє: стратегія ВООЗ для Європи

П’ята конференція міністрів з охорони здоров’я та навколишнього середовища 53 країн Європейського регіону ВООЗ розпочалась 10 березня в італійському місті Парма. Впродовж трьох днів міністри, науковці, експерти ВООЗ та інших міжнародних організацій, громадські активісти, журналісти обговорюватимуть нові виклики та шляхи поліпшення стану довкілля в регіоні заради здоров’я. Офіційну делегацію України, куди входять і представники Мінприроди, мав очолити міністр з охорони здоров’я Василь Князевич. Однак у програмі заходу зазначено, що його приїзд ще підтверджується.

Під час міністерської зустрічі відбудеться близько 90 різних заходів, виставок, симпозіумів, два нагородження фіналістів конкурсу «Екологічні заходи, котрі можуть зберегти життя дітей», а також нагородження молодих журналістів, котрі висвітлюють питання охорони здоров’я та довкілля. Серед переможців є й український журналіст, нагородження якого відбудеться у четвер.

Цьогорічна тема конференції — «Захищаючи здоров’я дітей у довкіллі, яке змінюється». Під час конференції буде оприлюднено результати двох нових звітів. Один із яких — «20 років навколишнього середовища та охорони здоров’я в Європі: тенденції та прогалини».

За даними ВООЗ, вплив деградованого довкілля на здоров’я людини залишається основною причиною смертності по всій Європі, особливо для дітей. Саме тому діти та їхнє майбутнє, завдання покращання довкілля та здоров’я є темою для обговорення міністрів обох відповідальних міністерств у Європі ще з 1989 року, коли у Франкфурті відбулася перша міністерська конференція. Тоді зустріч міністрів довкілля та здоров’я започаткувала серію конференцій, котрі відбуваються кожні п’ять років. Наступними стали Гельсінкі (1994), Лондон (1999) та Будапешт (2004). Саме в Будапешті на четвертій міністерській конференції, котра мала тему «Майбутнє для наших дітей», був прийнятий «План дій для довкілля та здоров’я дітей Європи». Документ визначив такі чотири регіональні пріоритети для 53 країн Європейського регіону: забезпечення належних санітарних умов та безпечної води для дітей у школах та інших закладах; попередження травм на дорогах та організація фізичної активності; чисте повітря як на вулиці, так і в приміщеннях; спрямування зусиль на звільнення довкілля від хімікатів. Тоді кожен міністр, у тому числі й наші, пообіцяв розробити регіональний план з покращання ситуації в усіх чотирьох напрямках та — як «домашнє завдання» — надіслати звіт про діяльність та проекти, які здійснюються, щоб покращити умови життя для дітей: а це законодавство, пропаганда здорового способу життя, підвищення рівня знань, вдосконалення системи надаваних послуг, спостереження за ризиками, спричиненими факторами довкілля. Чим «похвалиться» Україна, стане відомо уже впродовж наступних трьох днів.

Ганна Гопко для EU4UKR з Італії

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні