понеділок, 19 квітня 2010 р.

EU4UKR::TobaccoFreeDays - Бармени в Україні потерпають від тютюнового диму

22 квітня (ЧТ) з 11:00 до 12:00 у ТРК «ЄВРОПА» (м. Кременчук, вул.. Леніна, 7) відбудеться презентація Всесвітнього дослідження «Вплив вторинного тютюнового диму на працівників барів та ресторанів». Дослідження було виконано Громадською організацією ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР на замовлення Університету Джона Хопкінса (США, Балтімор) в місті Кременчуці у 2009/2010 році. Журналісти отримають: монітор вмісту у повітрі тютюнового диму, диск із добіркою інформації про епідемію тютюнопаління, основні факти про тютюновий дим, результати дослідження Університету Джона Хопкінса, приклади успішних кампаній в Україні та світі, плакати та брошури кампанії.

Представники Кременчуцького міського управління Міністерства внутрішніх справ та Відділу захисту прав споживачів, адвокати та юристи наведуть фактичні дані щодо ситуації в Кременчуці у 2010 році.

Вторинний тютюновий дим – це одна з проблем викорінення куріння в Україні. Минулого року було прийнято законодавство, яке обмежило паління в громадських місцях та транспорті, введена адміністративна відповідальність за це. Приміщення барів поділені 50/50 для тих хто палить, і ні. Але все ще залишається багато нерозкритих питань у цій сфері:

-Яка реальна шкода від тютюну та диму в Кременчуці?

-Як можна зменшити куріння в громадських місцях Кременчука?

-Як обмежити вплив тютюнового диму на дітей в Кременчуці?

-Як звільнити від диму заклади харчування в Кременчуці?

У презентації візьмуть участь власники барів та ресторанів, працівники закладів, що брали участь у дослідженні, дослідники з України. В рамках заходу будуть презентовані скарги та заяви, які допоможуть громадянам самостійно відстоювати право на чисте повітря в громадських місцях, барах і ресторанах. До заходу також долучаться представники громадських організацій, які здійснюють захист прав громадян, представництво їх у контролюючих органах, які займаються освітньою діяльністю про здоровий спосіб життя.

До участі у заході запрошуються журналісти Полтавської та Кіровоградської області. Для іногородніх журналістів, за наявності квитків, відшкодовуються кошти на проїзд. Для акредитації та отримання додаткової інформація зверніться до координатора Кампанії EU4UKR::TobaccoFreeDays – Кирила Животовського, 096 291 58 40, k.zhyvotovskyy@obi-consulting.eu.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні