неділя, 23 травня 2010 р.

Бідність починається в голові. Кременчук2030 – для тих, хто не спить!Проект EU4UKR продовжує діалог щодо європейської перспективи України. 21 травня в Кременчуці в рамках конференції «Кременчук на шляху до Європи. 2010» зустрілися представники влади, третього сектору та медіа з нагоди Днів Європи в Україні. Діалог щодо майбутнього міста та оцінки впровадження поточних програм з інформування та поліпшення інвестиційної привабливості регіону підтримали Європейський Союз в Україні та Представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні.

Європейський Союз очикує від України рішучих реформ у понад 18 сферах. Це говорить лише про єдине – і методично, і організаційно ми маємо бути готовими до складних і тривалих переговорів щодо реформ в середині обласної та міської громади, колективах установ та підприємств.

Завдання нашого проекту – підтримати системний діалог в Кременчуці щодо поліпшення інвестиційного клімату, просування гендерної рівності та прав людини, прозорості державного управління та самоврядування, свободи та демократії. І тому презентований сьогодні проект Кременчук2030 – це інструмент для зв’язку між містом і Європою, інструмент планування залучення європейської технічної допомоги в Кременчук та області.

Наступним кроком проекту стануть консультації Управління внутрішньої політики Полтавської обласної державної адміністрації, Європейського клубу КДУ, Кременчуцького відділення Полтавської ТПП, Управління зовнішніх економічних зносин та зовнішньоекономічної діяльності Полтавської обласної державної адміністрації, проекту Кременчук2030 та інших учасників конференції щодо планування спільних дій з організації заходів для бізнесу, школярів, медіа, стедентів та жінок з тематики ЄС.

Серед проблем, на які вказали учасники конференції можна виокремити наступні:
1. Брак інтересу з боку громади до приорітетів розвитку міста
2. Закритість внутрішніх управлінських процесів щодо європейської інтеграції
3. Відсутність системних комунікацій між ВЛАДОЮ та НУО щодо спільних дій
4. Євро-песимізм та Євро-скептицизм в малих громадах

Кременчук2030 – проект, який був підтриманий Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні в рамках проекту «КОМПАС-УКРАЇНА». Проект «КОМПАС-УКРАЇНА» було започатковано Фондом з метою розробки та поширення нових ідей розвитку України. Український «КОМПАС» - це спільтнота з 30 молодих експертів у різноманітних сферах зовнішньої політики України, які у вересні цього року представлять добірку аналітичних публікацій, які будуть покладені в рекомендації ЦОВВ та Уряду. В Кременчуці, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР, спільно із новими партнерами заохочуватиме медіа та студентів до розробки сценаріїв розвитку міста, буде проводити зустрічі із бізнесом, урядовцями, міжнародними організаціями та студентами.

На офіційній сторінці Проекту КРЕМЕНЧУК2030 скоро ви знайдете програму конференції, фото з заходу, список запрошених, роздаткові та аналітичні матеріали, доповіді учасників та анонси наступних заходів. До 6 червня формується остаточний звіт по конференції. Після додаткових консультацій між учасниками конференції, будуть підготовлені рекомендації для обласного Комітету економічних реформ та Робочій групі з питань розробки обласної довгострокової програми залучення інвестицій.

EU4UKR

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні