субота, 15 травня 2010 р.

Україна відзначає День Європи


Україна щороку в третю суботу травня офіційно відзначає День Європи.

Це свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 року..

Заходи з нагоди Дня Європи пройдуть у всіх регіонах України.

Святкування Дня Європи у Києві розпочнеться сьогодні о 12.00 з офіційної церемонії відкриття за участю керівництва МЗС, Київської міської державної адміністрації, глав дипломатичних представництв країн-членів Європейського Союзу. Цього ж дня на Хрещатику розпочне роботу «Європейське містечко», в якому будуть презентовані намети-павільйони європейських країн, міжнародних та громадських організацій України, будуть організовані публічні дебати за участю представників органів виконавчої та законодавчої влад України, керівників дипломатичних установ країн-членів ЄС в Україні.

Кетрін Ештон, Високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки та Віце-президент Європейської Комісії звернулась до українського народу з нагоди Дня Європи.

"60 років тому, 9 травня 1950 року, декларація великого європейця Робера Шумана заклала підвалини для об’єднаної, стабільної та мирної Європи, що повстала з попелу двох руйнівних світових воєн.

Ця історична декларація та її величезне значення продовжують спрямовувати інтеграційний проект на європейському континенті та надихати партнерські стосунки, які ми розвиваємо з країнами поза межами Європи.

День Європи став символом нового початку, вільного та успішного шляху мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, – миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Україна, як європейська країна, здійснила свій історичний та стратегічний вибір, розпочавши процес глибокої інтеграції до Європейського Союзу. Ця інтеграція, як ми очікуємо, змінить життя всіх українців на краще
"

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні