четвер, 24 червня 2010 р.

Спільний лист Баррозу та Ромпея напередодні саміту Великої двадцятки

Напередодні саміту Великої двадцятки, що триватиме 26-27 червня у Торонто, Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу та Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей звернулися до світових лідерів зі спільним листом.

Забезпечення потужного та збалансованого (sustainable) зростання є найпершим пріоритетом світової економіки, говорять у ньому лідери ЄС.

Вони переконують у потребі «стратегії координованого та диференційованого виходу» з глобальної кризи, консолідації державних фінансів усіх ключових економік у 2011 році та поступового відновлення зростання.

Баррозу та Ромпей нагадали, що нині ЄС проводить стрес-тести своєї банківської системи і пообіцяли оприлюднити їхні результати у другій половині липня.

Обидва президенти також звернули увагу на згоду держав ЄС запровадити збори чи податки на фінансові інституції, аби забезпечити справедливий розподіл тягаря кризи та спонукати банківську систему стримувати ризики. Лідери ЄС також переконують у потребі запровадження таких податків у інших ключових економіках, забезпечуючи рівні правила гри для всіх.

Крім того, вони висловлюють ідею запровадження всесвітнього податку на фінансові трансакції.

У своєму листі Баррозу та Ромпей закликають до завершення реформи Міжнародного валютного фонду до листопада 2010 року та до дотримання Цілей розвитку тисячоліття, зокрема щодо допомоги країнам, які розвиваються.

Окремий акцент листа зроблено на торгівлі, головним чином на Дохійському раунді переговорів у рамках СОТ. «Наша зустріч у Торонто має йти далі простого підтвердження нашої рішучості завершити Дохійський раунд», - говорять Баррозу та Ромпей. Зустріч має «відкрити шлях для досягнення реального поступу», спонукаючи світові економіки відмовлятися від запровадження нових протекціоністських заходів та скасовувати старі обмеження торгівлі.

Ще один акцент листа традиційно зроблено на змінах клімату. За словами Баррозу та Ромпея, світові лідери мають продовжити рух до побудови екологічної економіки, заснованої на ідеї «зеленого зростання», та працювати разом над розробленням всеохопної міжнародної угоди, що прийде на зміну Кіотському протоколу.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні