четвер, 9 вересня 2010 р.

TV Project "EaP-WAY of REFORM" supported by EaP

3 вересня у Брюсселі відбулась Робоча зустріч членів Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства (платформа «Контакти між людьми»). 31 учасник представляли 6 країн Східного партнерства, Польщу, Голландію, Великобританію. Україна була представлена 7-ма представниками третього сектору України. Керівники аналітичних та креативних центрів, НУО у сферах освіти, культури, громадських медіа, молоді.

Головна тема зустрічі – підсумок діяльності за перший рік роботи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та напрацювання рекомендацій до 2-го Форуму, який у листопаді цього року відбудеться у Берліні. Учасники зустрічі мали нагоду зустрітись з представниками Європейської комісії, керівниками приоритетних напрямків діяльності платформи «Контакти між людьми». Потім працювали у малих групах: освіта, культура, медіа, молодь. Найбільшими були групи по роботі з молоддю та освітян.

«Така підвищена увага до молоді та освіти - гарна прикмета!» - прокоментувала добровільний розподіл учасників зустрічі за тематичними напрямками, директор МГО «Інтерньюз - Арменія» Нуне Саркісян. Серед приоритетних напрямків діяльності платформи на думку координаторів платформи Бена Ратенберра ( Великобританія) та Наталі Кожухарь (Молдова) - освіта та комунікації. «Через якісні освіту, культуру та комунікації до якісних спільних проектів» - так підсумував перші обсяги діяльності платформи «Контакти між людьми» координатор від Європейського союзу Бен Ратенберри.


Олег Животовський - член Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства (Платформа «Контакти між людьми»), координатор міжнародного телевізійного інформаційно-просвітницького проекту «Східне партнерство. Шлях реформ»

У рамках програми Робочої зустрічі відбулась прем’єра першої пілотної телепрограми міжнародного телевізійного інформаційно – просвітницького проекту «Східне партнерство. Шлях реформ». Створення пілотної програми стало можливим завдяки підтримки фондів ПАУСІ та NED. Даний проект - спільна ініціатива громадський медіа організацій України, Молдови та Арменії. На Рабочій зустрічі до проекту приєднались медіа організації Грузії, Бєларусь та Азербайджану. Проект поєднує найбільш потужний формат комунікації, яким на сьогодні є телебачення, з новітніми медіа на базі всесвітньої мережі. Мета проекту - інформувати регіональні громади громадянського суспільства у кожній країні про програму Східного партнерства, європейські програми та спільні проекти, щодо проведення демократичних реформ, імплементацію досвіду країн центральної Європи у практику реформ Східного партнерства.


Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримки Кабінету міністрів України та Державного комітету телебачення та радіо мовлення України, які вирішили питання ефіру на 25-ти регіональних ОДТРК України для показу циклу з 24 телепрограм з тематики європейської інтеграції на протязі 2011 року.


Показ пілотної програми у Брюсселі підтвердив доцільність такого інформаційного проекту для всіх країн Східного партнерства, отримав підтримку учасників Робочої зустрічі та слушні поради європейських медіа експертів. Доступ до інформації для громадянських суспільств через міжнародний медійний проект буде сприяти більшій зацікавленості та безпосередній участі у практичній спільній з національними Урядами роботі. Доступ до інформації та співробітництво з членами урядових груп край необхідне для міжнародного телевізійного проекту «Східне партнерство. Шлях реформ» платформи «Контакти між людьми», приоритетним завданням якого є підтримка комунікацій між країнами Східного партнерства та країнами Європейського Союзу.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні