середа, 20 жовтня 2010 р.

Чи стануть успішні практики проекту «Розвиток громадянського суспільства» цінним досвідом для регіональних ОГС України?

Чи стане представлення інтересів та захист прав вразливих груп населення основою взаємодії регіональних ОГС та органів місцевого самоврядування? На пошук відповідей на ці та інші важливі питання практичної діяльності громадського сектору, була спрямована програма Конференції «Представлення інтересів та захист прав вразливих верств населення: досвід та практика реалізації ініціатив місцевих організацій громадянського суспільства»

Протягом 2009-2010 років в межах спільного проекту Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії «Розвиток громадянського суспільства була реалізована грантова програма. Було підтримано 12 проектів з майже полутора сотні поданих проектних заявок. І це тільки з семи областей України: Донецької, Луганської, Львівської, Херсонської, Хмельницької, Кіровоградської та Чернігівської.

Така активність свідоцтво того, що на місцях ОГС, по –перше - активно займаються наданням соціальних послуг саме вразливим верствам населення, по-друге - потребують фінансової допомоги для впровадження інноваційних ідей, нових послуг, власного інституційного розвитку.

Мабуть за рахунок великої кількості заявок та ретельного відбору експертами, переможцями справді стали кращі. «Всі реалізовані проекти були успішні!» - так підсумував річну діяльність учасників грантової програми координатор проекту Валерій Олійник.

Цікавим був формат самої Конференції. Менеджмент Творчого центру ТЦК, який адміністрував грантову програму, запропонував цікаві та корисні для місцевих ОГС майстер класи: «Як «приготувати та подати результати впровадження проекту?», який провів виконавчий директор Володимир Купрій, майстер – клас «Інструментарій розвитку інституційної спроможності ОГС» запропонувала Любов Паливода, заступник проекту USAID «Правова країна». Обидва майтер- класа, на яких довилось побувати, були спрямовані на підвищення довготривалого впливу ОГС на зміни в громаді та у самій організації.

«Треба вчитись послідовно та наполегливо відстоювати права та представляти інтереси громадян у своїх громадах взаємодіючи з владою, контролюючи її рішення та висвітлюючи її діяльність»- так сформулювала Любов Паливода сучасну концепцію діяльності громадського сектору у регіонах України.

Серед успішних практик запамьятились презентації Тетяни Ба ранцевої, голови «Асоціації молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід», щодо доступу інвалідів до закладів освіти та отримання вищої освіти», Наталі Лозбень , голови ОГС батьків та дітей –інвалідів з дитинства «Логос» про «Поліграфічну майстерню, як модель організації трудової зайнятості осіб з обмеженими можливостями , «соціальне таксі» та ін.

Важливо, щоб всі ці інноваційні знахідки, які були напрацьовані під час реалізації грантової програми проекту Програми розвитку ООН в Україні не стали тільки гарними історіями у звітах грантерів, а дійшли до інших ОГС у областях України, які цього разу не стали приоритетними для донорів. Пропоную використати можливості телевізійного проекту «Східне партнерство. Контакти між людьми» для поширення цікавого досвіду у ефірі Обласних телекомпаній. Таку можливість соціальному телевізійному проекту надано Кабінетом міністрів України.

І одне побажання учасникам минулого і майбутніх грантових програм. Щоб розпочаті за допомогою донорів корисні справи для місцевих громад не закінчувались з завершенням проекту. Тому постійно пам’ятайте поради «бувалих» , які лунали під час спілкування між майстер-класами: «Постійно займайтесь успішним пошуком ресурсів», «Будьте відкритими», «Вмійте гарно розповісти про себе , без зайвого пафосу!»

Олег Животовський, НГО «Європейський вибір»,Координатор інформаційного проекту програми «Східне партнерство»

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні