вівторок, 26 жовтня 2010 р.

EVAW2010 :: У світовому рейтингу ґендерної рівності 2010 року Україна займає 63 місце

За даними чергового звіту Світового Економічного Форуму, Україна посідає 63 місце серед 134 країн. Це щорічне дослідження визначає баланс між участю жінок та чоловіків у економічному та політичному житті країн, а також у доступі до освіти та охорони здоров’я.

Перше місце в рейтингу 2010 року займає Ісландія, за нею – Норвегія, Фінляндія, Швеція та Нова Зеландія. У звіті зазначено, що з 2006 року 98 країн-учасниць (86%) покращили показник ґендерної нерівності, а 16 країн (14%) - погіршили. Україна, на жаль, серед останніх. В 2006 році вона займала 48 місце, а в 2010 опустилася на 63 позицію між Ботсваною та Венесуелою, пропускаючи вперед, зокрема, Молдову (34), Казахстан (41), Польщу (43) та Росію (45).

Загальний рейтинг ґендерної рівності визначають чотири показника: участь в політичному та економічному житті та доступ до охорони здоров’я та освіти. Серед них українки програють найбільше в рівні представництва у політичному житті – у цьому рейтингу Україна займає аж 105 місце. Частка жінок в українському уряді складає всього 4%, а в парламенті - 8%.

Щодо положення жінок в економіці ситуація в Україні дещо оптимістичніша - 43 місце. Проте чоловіки загалом займають більшість керівних позицій та отримують в середньому на 30% вищу заробітну плату за однакову роботу. За оцінку ґендерного балансу в доступі до охорони здоров’я Україна отримала 56 місце серед 134 країн.

Найкращу оцінку Україна отримала за показником доступу до освіти – 23 місце. Жінки і чоловіки мають однаковий рівень загальної освіченості (100%) та еквівалентний доступ до початкової та середньої освіти. У вищій та професійній освіті жінки навіть переважають: на 88 жінок припадає 71 чоловік.

Наразі з повним звітом англійською мовою можна ознайомитися на сайті Світового Економічного Форуму. Із детальними показниками, що вплинули на позицію України у рейтингу можна ознайомитися на окремій сторінці звіту.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні