понеділок, 6 грудня 2010 р.

Треба працювати над зближенням законодавства України та ЄС

Ефективне врядування державними фінансами і, головним чином, законодавство про державні закупівлі має безпосередній позитивний вплив на економічний розвиток й зростання суспільства, оскільки сприяє конкуренції та отриманню товарів вищої якості і за кращі ціни, що безпосередньо поліпшує життя людей. Таку позицію висловила в.о. Голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова у зверненні до учасників міжнародної конференції «Актуальні проблеми системи державних закупівель в Україні», що відбулася в Києві 16-17 листопада ц.р.

«Нам необхідно працювати над подальшим зближенням законодавства України та ЄС в системі державних закупівель. І ми заохочуємо Україну якомога повніше використовувати всі інструменти технічної допомоги, що є наявними і фінансуються з боку ЄС, включаючи зокрема і такі інструменти, як програма SIGMA та Проект ЄС, який організував цю конференцію», – резюмувала М.Юрікова та побажала успіху Уряду України, Мінекономіки та АМКУ в продовженні діалогу з ЄС та іншими міжнародними організаціями щодо підтримання принципів прозорості в системі державних закупівель.

Проект виконується міжнародним консорціумом на чолі з Німецьким фондом технічного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ) GmbH). До складу цього консорціуму входить Німецький фонд міжнародного правового співробітництва (German Foundation for International Legal Co-operation), ірландська компанія PM Group (Project Management Group), а також голландська організація EIPA (European Institute of Public Administration).

За словами пані Юрікової, йдеться про фундаментальне питання, оскільки ЄС та його партнери повинні постійно продовжувати зусилля для розробки здорової системи державних закупівель в Україні на основі комплексної стратегії. Особливо, коли справа стосується розбудови інституцій й спільного співробітництва з ЄС.

«Дуже важливо, щоб в контексті угоди про зону вільної торгівлі з ЄС Україна вже зараз розпочала роботу з підготовки основи для подальших законодавчих змін, які стануть необхідними після того, як ця всеохоплююча і широка угода вступить в силу і визначить базові дефініції в межах директив ЄС, головні процедури, – зауважила представник Європейського Союзу. – Згідно з процедурами ЄС щодо винятків, підготовки та зміцнення інституційного потенціалу, а також розбудови й досягнення інституційних та адміністративних цілей, ми не можемо не погодитись з необхідністю подальшого вдосконалення українського законодавства щодо державних закупівель. І це, на нашу думку, вимагає комплексних зусиль, аналізу законів та підзаконних актів, а не змін в режимі «ed hoс», що могло б скоротити конкурентну спроможність системи держзакупівель за законодавством України в межах існуючих актів».

Як відомо, міжнародну конференцію «Актуальні проблеми системи державних закупівель в Україні» організовано Проектом «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель України зі стандартами ЄС» у співпраці з Міністерством економіки та Антимонопольним комітетом України.

Більше інформації про проект - http://competitionproject.org.ua/ 

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні