вівторок, 21 грудня 2010 р.

EU4UKR ПРОТИ НАСИЛЬСТВА У БІЛОРУСІ!

Кампанія Європа для України висловлює своє занепокоєння подальшею долею затриманих журналістів та громадських діячів в Мінську, 19 грудня. Немає жодного виправдання у демократичному, сучасному світі неймовірній жорстокості та безкарності, із якою стикнулися десятки чесних професіоналів комунікаційної та громадської справи.21 грудня, о 15:00 біля посольства Республіки Білорусь на вулиці М. Коцюбинського, 3 відбудеться акція солідарності українських студентів, журналістів, громадських активістів та правозахисників на підтримку білоруських колег, масово затриманих під час мирної демонстрації 19 грудня в Мінську.

19 грудня в Мінську десятки тисяч людей вийшли на мирну акцію проти фальсифікації президентських виборів. Відповіддю влади стало жорстоке придушення демонстрації: підрозділи ОМОНу брутально били беззбройних людей - в тому числі вагітних жінок та літніх громадян. Затримано понад 600 учасників, серед них студенти, правозахисники, політичні опозиціонери. Цілу ніч людей тримали в холодних автозаках, багатьом з них не надається необхідна медична допомога. Затриманим “світить” 15 діб арешту, виключення з вишів, звільнення з роботи.

Як передає Білоруська асоціація журналістів, було побито операторів Russia Today Антона Харченка й Віктора Філяєва, білоруських журналістів Олега Грудзіловича та Руслана Горбачова, сильно постраждав журналіст газети “Наша Ніва” Алєсь Пілецкі. Затримані семеро з дев’яти опозиційних кандидатів у президенти, один з них - Андрій Санніков - знаходиться у слідчому ізоляторі з черепно-мозковою травмою.

Нагадуємо, що арешт мирних демонстрантів - грубе порушення права на мирні зібрання, закріпленого Міжнародною Конвенцією з прав людини. Активісти вважають, що така агресивна поведінка влади Білорусі суперечить праву громадян на свободу вираження поглядів.

Події в Мінську очима очевидців:
http://zmagarka.livejournal.com/
http://ak-bara.livejournal.com/534681.html

Організатори запрошують представників ЗМІ та всіх охочих приєднатися до мирного протесту. Акція проводиться без партійної та організаційної символіки. Контакти: 095-295-54-40 Ярослав, 063-280-73-35 Ілько

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні