вівторок, 14 грудня 2010 р.

EVAW 2011 - POLTAVA REGION

МІСЬКА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» СТАНЕ РЕЗУЛЬТАТОМ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРЕДСТАВНИКІВ ЄС, ГРОМАДСЬКОСТІ МІСТА, ПРАВООХОРОНЦІВ, ПРАВНИКІВ ТА ОСВІТЯН. З такою ініціативою звернуться до міської влади активісти цьогорічної кампанія "Я проти насильства" в місті Кременчуці.

Спільна робота 7 організацій над інформаційною кампанією ЄС «Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» в Полтавській області залучила 20 000 школярів та молоді до заходів в Кременчуці та області. 32 заходи організовано на підтримку кампанії: презентації, фестивалі, уроки для школярівконкурс фотографії, презентації; вуличні та офіційні дні інформування; кіно-клуби, відкриті лекції для студентів, нічні та неформальні вечірки. Кампанія в Кременчуці стартувала 24 листопада 2009 року. 9 грудня на підтримку Кампанії «16 днів» учасники конференції «Насильство та форми протидії – право, інформація, освіта» погодили спільний план дій на 2011 рік. 

Інформація про Кампанію EVAW2010
Фото з кампаніїПЕРШИЙ ЕТАП і ДРУГИЙ ЕТАП
Документи та Презентації Конференції та Інформаційної кампанії.


На фото: Секція Перша - "Насильство в родині, побуті та школі"

Малиновий колір – як символ відмови від насильства, збирає все більше прихильників в Україні. Відомо, що всесвітня кампанія яка цього року зібрала понад 1 000 000 активностей по всьому світу, розпочалася 25 листопада в Україні, і тривала 16 днів - до 10 грудня - Міжнародного дня прав людини. З початку року в Україні зареєстровано більше 80 000 звернень щодо насильства у сім’ї - а фактично, у сумних фактах це - 1000 смертей невинних жінок вдома за рік.

«36 небайдужих представників освіти, громади, правоохоронні органів, системи міських бібліотек, психологи та експерти в області юстиції та соціальної політики що зібрались на конференцію - почули одне одного, і це є головним завданням Кампанії . Наша стратегічна мета – це суспільний діалог, це вирішення проблем – тут і сьогодні. Ми діємо спільно із своїми партнерами по всьому світу – і ми долаємо головну проблему – мовчання», - зазначив Координатор Кампанії Європа для України, К.Животовський під час відкриття Конференції.  

«Разом із тим, незважаючи на певні позитивні зрушення у розв’язанні проблеми насильства, механізм правового та соціального захисту потерпілих від насильства залишається недосконалим: не вистачає відповідних закладів для надання допомоги потерпілим та спеціально підготовлених фахівців у сфері запобігання насильству, неефективною є система раннього виявлення випадків насильства в родині. Недостатньо ефективною також є система санкцій, що застосовуються щодо осіб, які вчиняють насильство в сім’ї .Цьогорічні компанії «Я проти насильства», «16 днів проти насильства» якраз і направлені на привернення уваги до цього питання не тільки державних органів а кожного громадянина зокрема», - вважає голова громадської організації "Муніципальна академія освіти" Іван Васильович Скибильняк.


На фото: Секція друга - Наукові та правові засади боротьби із насильством. Модератор - Митрофанов Ігор Іванович кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального та цивільного права і процесу Кременчуцького Національного Університету ім.. М.Остроградського

Організатори конференції: Кафедра кримінального та цивільного права та процесу Кременчуцького Національного Університету ім.. М.Остроградського, громадські організації «Муніципальна академія освіти» та «Європейський Вибір». Захід продовжив серію заходів на підтримку Проекту ЄС «Права дітей та жінок в Україні – комунікаційний компонент» у Полтавській області.

«Сучасна правова система України не дає чіткої відповіді – що таке насильство. У наш час, фактично переважно «безконтактного» насильства чоловіків над жінками, користуючись сучасним кримінально-процесуальним законодавством – ми не можемо повною мірою реагувати на прояви всіх форм насильства – фізичного, психологічного, економічного. Правовій корекції підлягають визначення «шкоди для здоров’я» , яке закладено в українському законодавстві. Фактично, і те що я досліджую у своїй докторській роботі, до поняття «шкоди здоров’ю» має бути включена психічна шкода (комплекси, страхи, розлади). Для цього мають бути внесені зміни до відповідних інструкцій МОЗ щодо проведення судово-медичної експертизи. Вказати на цю проблему – одне з завдань нашої конференції», - зазначив на початку Митрофанов Ігор Іванович кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального та цивільного права і процесу Кременчуцького Національного Університету ім.. М.Остроградського
На фото: Секція третя - Інформаційні кампанії та громадські заходи на підтримку EVAW2011. Представник Проекту ЄС "Права дітей та жінок в Україні - комунікаційний компонент" Валерій Яхно розповідає про мету та завдання браслетної кампанії "Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

ДОВІДКОВО:  Кампанія «Я проти насильства» увійшла у п`ятірку найкращих соціальних кампаній премії PROBA-IPRA GWA 2010. Кампанія «Я проти насильства» проходила у серпні 2010 року в різних містах України. Понад 200 000 українців брали участь у вуличних акціях, одягли малинові браслети «Я проти насильства», обговорювали кампанію у соціальних мережах, і таким чином продемонстрували, що домашнє насильство — не табуйована тема, що це — реальне соціальне явище, яке потрібно змінити. Це — результат спільної роботи експертів з київського офісу проекту ЄС «Права жінок і дітей — комунікаційний компонент», Mainstream Communication & Consulting та двох невеликих, але дуже успішних рекламних агенцій у Бельгії та Україні — Cherry & Cake та Revolver.

9 грудня, з нагоди Міжнародного дня прав людини, у Конференц-залі Класу А «ЄВРОПА», що в місті Кременчуці (Полтавська область), та на завершення цьогорічної кампанії «16 днів проти насильства над жінками» учасники конференції «Насильство та форми протидії – право, інформація, освіта» погодили план спільних дій в рамках програми EVAW на 2011 рік.


На фото: Учасники конференції працюють за трьома напрямками - правове регулювання попердження насильства, освітні та шкільні технології у вихованні порядних людей, інформаційні проекти та кампанії інформування.

Наступними заходами на підтримку Кампанії стануть:

1. Одна з найбільших бібліотечних інсталяцій на тему домашнього насильства - Спільний культурний проект із Центральної міською бібліотечною системою, яка надасть фасад та приміщення для проведення Інформаційного тижня;

На фото: Саме тут буде розташована інсталяція на підтрику Кампанії "Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА". Центральна вулиця міста Кременчука - вул. Леніна, приміщення бібліотеки.

2. Продовження серії Відкритих лекцій для студентів-правників спільно із Кафедрою кримінального та цивільного права та процесу Кременчуцького Національного Університету ім.. М.Остроградського;

На фото: Координатор кампанії Європа для України К.Животовський спілкується із представуником Обласного управління СБУ у Полтавській області під час лекції для студентів-правників.

3. Збір та надання інформаційних (теле-, радіо, відео, книг) матеріалів з питань насильства соціальним психологам та педагогам 5 шкіл міста спільно із Центром соціальних служб для молоді;
 
На фото: Роздаткові матеріали Конференції надані Представництвом ЄС в Україні

4. Детальний аналіз (статистичний, кримінологічний) факторів, які впливають на стан насильницьких схильностей серед молоді, вихованців загальноосвітніх закладів 1- 3 ступенів, ВНЗ для узагальнення та вироблення рекомендації;

Список проектів та заходів постійно оновлюється - http://www.vsirivni.com.ua/

Фактично, зараз, формуються та приймаються на постійній формі пропозиції від активістів кампанії. Вся інформація та обговорення проведених заходів відбувається на сайті Кампанії Європа для України – http://www.eu4ukr.blogspot.com/ Запрошуємо учасників надсилати на адресу організаторів Кампанії ( k.zhyvotovskyy@obi-consulting.eu ) пропозиції та доповіді (виступи), інші інформаційні матеріали. Інформація про кампанію, учасників та заплановані заходи буде передаватися проектам міжнародної технічної допомоги від ЄС, урядовцям, місцевим та обласним владам для інформації.

КАМПАНІЇ "Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА" ТА "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА НАД ЖІНКАМИ" стали можливими завдяки підтримки Кампанії Європа для України (EU4UKR) щиро наданої Проектом "Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент". Проект фінансується Європейським Союзом та реалізується компанією Safege France. Відповідальність за публікації, заходи та висловлювання несе виключно програма «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Кампанія EU4UKR "Європа для України", і їх зміст при жодних обставинах не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу. 

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні