понеділок, 24 січня 2011 р.

Ukraine go to Europe - step by step..24 січня 2011 року у Києві, в рамках спільного річного проекту Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» та МФВ «Експертиза закордонних трансформацій», відбулася дискусія "Внесок Європейського Союзу у розвиток громадянського суспільства". Учасниками заходу стали дипломати, представники органів державної влади, громадських організацій, ЗМІ, експерти та науковці.

У своєму вступному слові Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження", наголосив на необхідності розвивати та посилювати спроможність громадянського суспільства. Так, за словами Є. Бистрицького, у бюджеті Фонду на 2011 рік виділено майже 1 млн. доларів на підтримку проектів, що сприятимуть європейській інтеграції України. Зокрема, як зауважив виконавчий директор МФВ, увагу буде зосереджено насамперед на тих проектах та ініціативах, які зосереджуватимуться на моніторингу виконання органами державної влади умов, положень тих чи інших угод між Україною та ЄС, а також впровадження ними відповідних реформ; налагодженні партнерства українськими громадськими організаціями з пан'європейськими громадськими платформами, а також активізація обміну досвідом реформування між країнами-учасниками Східного партнерства. Окрім того, Є. Бистрицький наголосив на необхідності більш активної співпраці українських НУО з Представництвом Європейського Союзу в Україні.


Посол ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, в свою чергу, відзначив важливість включення громадянського суспільства, що формує напрямки реформ у країні, до соціального діалогу. За словами посла, Представництво ЄС підтримує ті організації, які борються за права людей та демократичні цінності та виконують конкретні завдання. Так, як зауважив Жозе Мануел Пінту Тейшейра, на сьогодні фінансуються 9 проектів у сферах безперервного навчання, запобігання тортурам, допомоги хворим на ВІЛ/СНІД тощо. Разом з тим, представник ЄС відзначив, що програми допомоги для України базуються на Програмі Добросусідства. Основними бенефіціарами таких програм є державні інституції, а їх реформування та інституційна розбудова, відповідно, є основною метою. Водночас, Посол ЄС підкреслив, що допомога надається на основі чітких критеріїв. Щодо співпраці з громадськими організаціями, то, як зауважив посол ЄС, існують плідні неформальні контакти, що дозволяють відчути пульс громадянського суспільства в Україні. Жозе Мануел Пінту Тейшейра висловив сподівання, що ініціатива Східного партнерства лише посилюватиме ці зв'язки, а уряд України активно прийматиме до уваги рекомендації українських НУО.

Більше про діяльність 
Фонду ВІДРОДЖЕННЯ Ви знайдете тут 

Більше про діяльність 
Фонду OPEN UKRAINE Ви знайдете тут 

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні