неділя, 18 вересня 2011 р.

YES-UKRAINE::: Щоб залишатися глобальним лідером, Євросоюз повинен розширюватися – Кваснєвський

Tоркнувшись змін в архітектурі глобального світового порядку, Кваснєвський зазначив: «Ніхто не сумнівається в тому, що ми знаходимося в процесі, який побудує архітектуру світу в 21 столітті. Час лідерства США вийшов. Питання про те, хто буде грати найголовнішу роль у світі майбутнього, залишається відкритим».
На думку Олександра Кваснєвського, з великою часткою ймовірності можна стверджувати, що країни, які будуть лідирувати у світі – США і Китай. Також буде зростати роль Індії, Бразилії, Латинської Америки в цілому, Росії. «Буде багато нових центрів. Це непогано, але це буде нове. У цьому новому світі будуть і хороші, і погані риси».

Євросоюзу в світі найближчого майбутнього Олександр Кваснєвський відводить третє місце і вважає, що ЄС має всі шанси його за собою зберегти. «Європейський союз, як інтегрована конструкція має хороші шанси на «бронзову медаль» в цьому процесі. Є великі шанси, що криза буде нами подолана».

Разом з тим, голова Правління YES назвав кілька умов. Перше з них - ЄС має стати більш консолідованим в межах своїх нинішніх кордонів, у нього повинна бути не тільки загальна політика в сфері енергетики та безпеки, а й спільна зовнішня політика, особливо по відношенню до нових глобальних лідерів і гравців. «Другий момент – це майбутнє розширення. Якщо ми хочемо отримати бронзову медаль, нам потрібно 500 мільйонів людей з великим досвідом і хорошою освітою», тому, підкреслив Кваснєвський, всі розмови про те, що ЄС нібито «втомився від розширення» необхідно припинити.

8-а Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє», організована «Ялтинською європейською стратегією» (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходить з 15 по 18 вересня 2011 р. у Лівадійському палаці Ялти.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні