середа, 28 вересня 2011 р.

Громадськість закликала владу невідкладно ухвалити демократичний Законопроект «Про громадські організації»


Громадськість надіслала звернення до влади, у якому висловила занепокоєння можливим зривом ухвалення Законопроекту «Про громадські організації» №7262-1 та закликала депутатів якнайшвидше ухвалити даний документ без спотворення його нинішніх демократичних норм. Заяву підтримали 42 громадські організації України.

Занепокоєння громадськості викликало те, що на робочій групі Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглядаються зміни, які можуть повністю спотворити документ, який був проголосований у першому читанні 17 травня 2011 року.

У заяві громадськість звертає увагу на те, що в Україні існують законодавчі перешкоди на шляху формування повноцінного громадянського суспільства, без якого неможливе функціонування демократичних інститутів. Українська влада впродовж трьох років не виконує рішення Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року, який визнав українське законодавство щодо громадських організацій таким, що порушує право людини на об’єднання.

«Українське законодавство щодо громадських організацій ставить їх у значно гірші умови порівняно з бізнесом. Складні бюрократичні процедури, тривала реєстрація, територіальні обмеження діяльності, заборона господарської діяльності, надмірний державний контроль – це все тільки частина бар’єрів, з якими стикаються громадські організації у своїй діяльності», - йдеться у заяві.

Підписанти заяви також звертаються до інститутів Європейського Союзу порушити перед українською владою питання необхідності якнайшвидшого ухвалення Закону, а також до дипломатів, представників Ради Європи та ОБСЄ з проханням на найвищому міжнародному рівні сприяти ухваленню демократичного законодавства для громадських організацій.

«Ухвалення європейського Закону «Про громадські організації» є міжнародним зобов’язанням України і має стати свідомим кроком на шляху до підписання Угоди про асоціацію», - переконані заявники.
 
Контакти: 067- 232 69- 23, www.newcitizen.org.ua, newcitizen.info@gmail.com

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні