середа, 28 вересня 2011 р.

Заява Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Посла Жозе Мануела Пінту Тейшейри

"Приступаючи до заключного етапу наших переговорів щодо Угоди про асоціацію, Європейський Союз прагне підкреслити високу важливість, яку він приділяє виборчій реформі в Україні. Будь-який новий закон про вибори в Україні має спиратися на ґрунтовний консультаційний процес за участю експертів, громадянського суспільства та опозиції, щоб забезпечити те, що цей закон витримає випробування часом.
 
Я хочу нагадати, що процес розробки виборчого кодексу вже активно здійснювався в українському Парламенті, за підтримки ЄС, і відповідно до рекомендацій Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ). Загальна оцінка цього проекту Виборчого кодексу Венеціанською комісією була в цілому дуже позитивною – переваги цієї цінної роботи не повинні бути втрачені.

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрин Ештон у своїй промові у Європейському Парламенті вчора ввечері ясно наголосила на стурбованості ЄС планами повернутися до "попередніх виборчих систем усупереч міжнародним рекомендаціям", про що серед іншого заявляли ОБСЄ/БДІПЛ і Венеціанська комісія.

На Самміті Східного партнерства у Варшаві наприкінці цього тижня лідери ЄС знову підкреслюватимуть дуже високі очікування, які ЄС має щодо України у контексті нових договірних відносин, що спираються на політичну асоціацію. Пам’ятаючи про це, ми будемо просити Україну дотримуватися обіцянок слідувати рекомендаціям ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборчих питань, зокрема дочекатися остаточного Спільного висновку Венеціанської комісії та БДІПЛ, який буде представлено у жовтні, перш ніж завершувати роботу над будь-яким законопроектом і подавати його до Парламенту".

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні