неділя, 2 жовтня 2011 р.

Манфред Профазі: Україна - експортер "живого товару"


Манфред Профазі, голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні: Кошти, які надходять від заробітчан, стимулюють виробництво. Разом із тим, збільшення грошової маси призводить до зростання цін.

Відплив молоді спричиняє негативні демографічні наслідки як унаслідок руйнації сімейних відносин, так і через несприятливу для народження і виховання дітей специфіку "мігрантського" способу життя.Втрати України від відтоку спеціалістів, за підрахунками експертів, складають приблизно 15 мільярдів доларів щороку.Загрозливою, на думку демографів, є збільшення міграції в Україну, зокрема, з Азії, яке несе ризик можливих змін у складі населення України.

Манфред Профазі, голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні: Одним із ключових чинників, що впливають на міграцію, є економічний розвиток. Так, приміром, дохід на душу населення у Чернівецькій області – одній із головних областей походження українських трудових мігрантів – є майже на 40% нижчим від середнього по Україні. Серед інших ключових чинників варто зазначити близькість до кордону з країнами ЄС, налагоджені міграційні та культурні зв'язки тощо.  

Україна залишається однією із основних країн походження "живого товару". З 1991 року від торгівлі людьми постраждало близько 110 тис. українських громадян. З початку роботи своєї програми протидії торгівлі людьми 1998 року по сьогодні представництво Міжнародної організації з міграції в Україні допомогло понад 7700 потерпілим. Зараз з'являються численні нові тенденції у цьому кримінальному явищі, включно зі збільшенням випадків трудової експлуатації та зростанням кількості потерпілих чоловіків. Також збільшується кількість виявлених випадків експлуатації дітей

Відмовляти українців від пошуку заробітків за кордоном – не вирішення проблеми. Натомість, для зменшення негативних наслідків і сприяння позитивному впливу міграції необхідно заохочувати українців до маятникової міграції і повернення на батьківщину для вкладання своїх заощаджень. Це одночасно пом’якшуватиме демографічну ситуацію і підвищуватиме потенціал міграції з точки зору розвитку держави.

Манфред Профазі, голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні: Мало хто усвідомлює значну важливість коштів, які надсилаються мігрантами додому. Українські мігранти щорічно перераховують від 5 до 9 мільярдів доларів США, що становить 5-8,5% ВВП і дорівнює сумі, яку іноземні підприємства вкладають у країну. Країни, що традиційно експортують робочу силу, зокрема Мексика та Філіппіни, вже давно усвідомили колосальний потенціал для розвитку країни, пов'язаний із коштами, які перераховуються з-за кордону, і успішно створили потужні структури підтримки для збільшення надходжень і кращого використання цих грошей. 

Нагадаємо, що 29 вересня відбувся медіа-клуб Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Під час заходу було презентовано результати соціологічного дослідження «Міграція та безпека: українці недооцінюють загрози торгівлі людьми», проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення МОМ. Учасниками медіа-клубу стали Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі, керівник Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Рут Крчмар, фахівець компанії GfK Ukraine Інна Волосевич.

Більше інформації про Прес-клуб та Дослідження Ви можете дізнатися від менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int). 

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні