середа, 5 жовтня 2011 р.

За крок до ЄС. А що потім?

За останній тиждень перечитав з десяток публікацій щодо минулого форуму Східного Партнерства у Варшаві. Позиція багатьох авторів зрозуміла - наче як підпишемо всі Угоди (і щодо зони вільної торгівлі, і щодо асоціації). Та все ж, як говорить наш очільник Уряду - "тільки сліпий не бачить прогресу". Так. прогрес є, та чи дійсно він зроблений нами.  

Якось на початку вересня, перед відкриттям чергової сесії ВР публікувалася інформація, про Українське законодавство. Не вдаючись у подробиці та дуже точні деталі - відомо, що в країні діє близько 3.5 тисяч законів. З них близько 800 Україна прийняла в рамках своїх зобов’язань від участі у міжнародних організаціях, конвенціях та протоколах. Ну той що, скажете Ви, прийняла і прийняла. Так в тому і справа, що жорсткість українського законодавства, яке всі наче як намагаються декриміналізувати, компенсується необов’язковісттю його виконання.

За місяць-два хай нарешті підпишуть Угоду із ЄС. Так, стаємо на демократичний шлях, колію в щасливе євро-майбутнє. Та як поведуть себе законодавці, приймаючи необхідні зміни до законодавства. Приймуть ще з 5 десятків законів що вимагатиме ЄС, і що далі? А прогнозував хтось дії армії "псевдо-урядовців" - це ще 250-300 тисяч.

В Україні, 3.5 тисячі законів - але що найбільш зухвало - що їх виконання та регламентацію регулює понад 180 000 (!!!) підзаконних актів, які тлумачать,  розтлумачують,  дотлумачують,  перетлумачують вже ті важливі 3,5 тисячі. В’явіть собі, в країні, де єдиною мотивацією для дій для чиновників будь якого рівня (від уряду, до секретаря зем.комісії) є можливість ЗАРОБІТКУ (крадіжки, фальсифікаії) на пустомі місці, стануть виконувати ЗАКОНИ необхідні для більш глибшої асоціації. Це просто неможливо. Із такою мотивацією - коли бідна кухарка вирішує долю людства - будь-яка інтеграція буде "імітацією імітації".

В’являю, яка суматоха почнеться з грудня, коли всеж таки ухвалять Угоди. Одни будуть просувати підписання в Європі та ратифікацію, інші сядуть і будуть гадати яким таким листом ГНАУ чи ДМС України перекроїти класні, раціональні ідеї євро-інтеграції під потреби примітивної бюрократії, яка робить свою додану вартість на своїй бідності та відвертій брехні про інтеграцію. 

Звичайно, ми всі не лише спостерігатимемо за перебігом переговорного процесу, а й докладатимемо зусиль; тільки от жодна угода не викреслить в голові багатьох європейців - що ми країна 3-го світу, збіговисько корумпованих туполобів. Так і є, а шкода..
 
Кирило Животовський

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні