понеділок, 31 жовтня 2011 р.

Звернення до міжнародної спільноти Партнерства НОВИЙ ГРОМАДЯНИН

Звертаємося до вас із проханням звернути увагу на важливий для України законопроект "Про громадські організації" (№7261-1) та допомогти українській громадськості донести його вагомість до депутатів ВР України. Для цього просимо вашого сприяння при усіх можливих зустрічах із депутатами запитувати про цей законопроект, наголошуючи на необхідності його ухвалення як конкретного кроку влади назустріч громадянському суспільству.
 Новий проект закону України "Про громадські організації" (№7262-1) спрощує процедури створення і реєстрації громадських організацій, скасовує територіальні обмеження діяльності, дає можливість громадським організаціям захищати суспільні інтереси, створює прозорий реєстр громадських організацій. Законопроект має авторство депутатів з Партії Регіонів, Блоку Литвина та БЮТ й отримав майже одноголосну підтримку профільного комітету у ВР.
Даний закон може запровадити європейські стандарти для створення та діяльності громадських організацій в Україні, тому його ухвалення надзвичайно важливе для представників громадянського суспільства як спосіб налагодження конструктивного діалогу між владою і суспільством. Чинний український Закон "Про об'єднання громадян" Європейський суд з прав людини визнав недемократичним.

Важливо відзначити, що резолюція ПАРЄ закликала Україну прискорити прийняття нового Закону «Про громадські організації». Його прийняття також набуває актуальності у зв’язку з початком головуванням України у Комітеті Міністрів Ради Європи, яке розпочнеться з 09 травня 2011 року.

Про необхідність ухвалення даного законопроекту також  йдеться в указі Президента України "Про План заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи" №24\2011 від 13.01.2011 року.

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні