четвер, 3 листопада 2011 р.

EVAW2011:: Насильству НІ сказали школи Кременчука


2 листопада  у середній  школі № 19 м Кременчука відбувся  семінар за темою: «Соціально – педагогічна допомога учням та сім’ям,  що потребують особливої уваги». Тема  - важлива та актуальна. Адже більш ніж 50 відсотків населення України потерпали від насильства в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% зазнавали насильства у дитячому віці. 30-40 відсотків викликів, які надходять до міліції, стосуються домашнього насильства. Майже кожна третя вагітна жінка наражається на фізичне насильство.В місті за результатами дослідження  дітей у віці від 12 до 17 років щорічно спостерігають жорстоке поводження зі своїми матерями. 70% чоловіків, що чинять насильство зі своїми дружинами, жорстоко поводяться зі своїми дітьми - школярами. Імовірність того, що хлопчики, які стали свідками насильства щодо своїх матерів, будуть в зрілому віці бити своїх партнерок, в 11 разів вища порівняно з хлопчиками із сімей, де немає проявів насильства. Чоловіки становлять 94% осіб, які стоять на обліку за вчинення насильства в сім’ї. Лише 6% насилля чинять жінки. 


 Як виявити дитину, яка потерпає від домашнього насильства? У скількох сім’ях у  Кременчука  суперечки вирішуються кулаками? На що варто звернути увагу педагогу у роботі з дитиною, яка стає свідком домашнього насильства? Чому варто школярів навчати правам людини? Які закони захищають права тих, хто потерпає від насильства? Куди звернутися, якщо у сім’ї є кривдник? 


Ці питання неодноразово обговорювалися у школах міста  під час заходів проекту «Я проти насильства» регіональним партнером якого є НГО «Європейський вибір» -"Ми розповсюджували Малинові браслети «Я проти насильства!», інформаційні картки  з телефонами, на які потрібно зателефонувати, якщо Ви стали  жертвою насильства" Координатор проекту  Кирил Животовський  під час заходів акцентував увагу на формах домашнього насильства та індикаторах виявлення дітей, які потерпають від домашнього насильства. 

В дискусії та напрацюванні пропозицій , щодо протидії дитячого насильства  прийняли участь  головний спеціаліст управління освіти міста  Ігор Процько, директор школи  Андрій  Пашедін, настоятель Свято-миколаївського храму Володимир Макогон. Завідуюча  центром  психологічної служби  надала багато цікавої інформації, щодо психологічного підгрунття  сімейного та тендерного насильства..
Голова  правління НГО «Європейський вибір» Олег Животовський  запросив заступників  директорів шкіл міста  з виховної роботи  до участі  у заходах  проекту « Я – проти насильства!» та  надав корисну практичну довідкову інформацію, щодо Національної, безкоштовної «гарячої лінії  0 800 500 335 – з питань запобігання насильству та захисту прав дітей. 

Головний підсумок семінару: треба працювати разом.Тільки всі разом  ми зможемо  зменшити  кількість проявів насильства  серед дітей, підлітків та жінок у нашому місті,  у більшості кременчуцьких сімей.

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні