неділя, 29 січня 2012 р.

Відсутність інформування про цінності ЕС - реальна перепона на шляху до Європи

25-26 січня у Києві пройшов Форум «Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія». Під час заходу експерти, представники громадських організацій, державних установ та міністерств, дипломати, іноземні фахівці та науковці обговорили найважливіші аспекти відносин між Україною та Європейським Союзом. "Європейський Вибір" на поважному зібранні представляв Кирил Животовський.

 
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра виступив перед учасниками заходу з ключовою доповіддю, присвяченою актуальному стану відносин України з Євросоюзом, та, зокрема, перспективам підписання Угоди про асоціацію.
Посол Королівства Данії в Україні Мікаель Борг-Хансен, в свою чергу, відзначив, що "якоїсь особливої діяльності в Києві у зв'язку з головуванням Данії у Раді ЄС не буде", адже "вся складна робота проводиться у Брюсселі". На сьогодні, як підкреслив дипломат, є фактом, що у відносинах України та ЄС наступив критичний момент. Разом з тим, на думку Посла, сам текст Угоди про асоціацію вже є великим надбанням. Наразі, як зауважив М. Борг-Хансен, перед ЄС "стоїть серйозна криза, яка притягує значну увагу інституцій Євросоюзу та країн-учасниць". Разом з тим, як наголосив Посол Данії, не можна сказати, що Україна втратила свою пріоритетність, вона залишається важливим партнером, просто у Європейського Союзу на сьогодні дуже багато важливих завдань.
Водночас, за словами дипломата, "президент В. Янукович та його уряд повинні розуміти, що насамперед необхідно побудувати Європу всередині України, а вже потім інтегруватися до ЄС". Цей месидж, як зазначив М. Борг-Хансен, було донесено до української влади на "найвищому рівні", проте тривалий час він ігнорувався, і сьогодні ми бачимо результати цього. Разом з тим, взаємна зацікавленість у співпраці є дуже високою, і коли сторони вийдуть з цієї фази тайм-ауту, відносини між ними покращаться. Окрім того, за словами посла Данії, частиною програми президентства Данії в ЄС є збереження інерції у відносинах з партнерами. Як зауважив М. Борг-Хенсен, всі пам'ятають, як активно підтримувала Україну під час свого президентства в ЄС Польща. "Ми також розуміємо геополітичну важливість України, хоча вона і занадто багато приділяє уваги цьому питанню у переговорах з ЄС", - відзначив він.


http://eu.prostir.ua

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні