вівторок, 28 серпня 2012 р.

Голосую за жінок! Я Людина: Громадські організації проведуть гендерний моніторинг парламентських виборів-2012

Україна належить до категорії країн із безумовним домінуванням чоловіків у політичній сфері. Змінювались норми і процедури виборів, законодавство, виборчі системи, а представництво жінок за всю історію незалежності України у Верховній Раді ніколи не сягало вище 8%.

Саме тому важливо підтримувати жінок, які братимуть участь у виборчому процесі. «Для цього ми звертатимемося до лідерів партій із вимогою формувати списки кандидатів зі збалансованим представництвом чоловіків і жінок й відслідковуватимемо виконання нашої пропозиції», - говорить Оксана Ярош, голова Волинської громадської організації «Гендерний центр».
Зростання кількісного і якісного представництва жінок у парламенті - це: Демократична норма. Демократичний парламент має представляти всі соціальні групи населення. У ньому повинні бути жінки, чоловіки, молодь, представники різних релігійних конфесій, етнонаціональних груп, регіонів, професійна еліта тощо.

ГОЛОСУЮ ЗА ЖІНОК! Я ЛЮДИНА!
Міжнародні зобов’язання України. Наша країна серед 190 інших приєдналася до Цілей розвитку тисячоліття на Саміті ООН у 2000 р., визначивши мету забезпечення гендерної рівності, як важливу складову частину подальшого розвитку та один із пріоритетів державної політики, узявши зобов’язання забезпечення гендерного співвідношення на рівні не менше від 30% до 70% тієї чи іншої статі у представницьких органах влади на вищих щаблях виконавчої влади до 2015 р.  
Законодавча норма. Стаття 15 „Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі” Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” гласить „Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України. Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі передбачають представництво жінок і чоловіків у відповідних виборчих списках. Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії”.

Для того, щоб відслідковувати виконання цих норм громадські організації робитимуть аналіз кількісного і якісного складу кандидатів-жінок у виборчих списках політичних партій та на мажоритарних округах, актуалізуватимуть питання збалансованого представництва жінок і чоловіків у владі в рамках публічних обговорень та прес-клубів, здійснюватимуть моніторинг ЗМІ для виявлення публікацій, які є  дискримінаційними за статевою ознакою.

«Ініціатива «Гендерного центру» стосовно моніторингу жіночого представництва на парламентських виборах підтримуватиметься мережею «Жіночий консорціум України» і українською секцією Жіночої Демократичної Мережі (WDN) та є відкритою для інших зацікавлених у співпраці осіб», - говорить Марія Алєксєєнко, голова «Жіночого консорціуму» і додає, що всі учасники ініціативи є позапартійними, тому виявлені результати будуть на засадах партійної незаангажованості  і об’єктивності».

Довідково: Проект „Гендерний моніторинг парламентських виборів 2012 р.” реалізовується за сприяння Фонду підтримки демократії Посольства США.
WCU
Голосую за жінок! Я Людина  http://www.vsirivni.com.ua/VOTE2012

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні