середа, 6 лютого 2013 р.

Віктор Янукович та Даля Грібаускайте підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литвою на 2013-2014 роки

Президент України Віктор Янукович та Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2013-2014 роки.
Документ підготовлено на виконання домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту Президента Литви Далі Грібаускайте в Україну 22 листопада 2011 року.
Документ визначає конкретні завдання розвитку українсько-литовського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, транспортній, енергетичній і культурно-гуманітарній сферах, у галузі міжнародної і регіональної безпеки, у тому числі в рамках існуючих інституційних механізмів двостороннього співробітництва, а також важливі для України положення в контексті досягнення цілей європейської інтеграції.
Дорожня карта передбачає проведення протягом 2013-2014 років цільових заходів, спрямованих на поглиблення взаємодії сторін за вказаними вище основними напрямами, наповнення стратегічного партнерства між Україною і Литовською Республікою протягом наступних двох років конкретним змістом.


У присутності Глав держав було підписано Протокол Шостого засідання Ради Президентів України і Литовської Республіки.
Протокол відображає основні домовленості, досягнуті в ході Шостого засідання Ради Президентів України і Литовської Республіки.
У Протоколі підтверджена позиція щодо стратегічного характеру міждержавних відносин України і Литви, прагнення в подальшому активно взаємодіяти на всіх пріоритетних напрямах як двостороннього співробітництва, так і актуальної тематики міжнародної і регіональної політики.
Документ дає високу оцінку виконання сторонами Дорожньої карти розвитку стратегічного партнерства між Україною і Литовською Республікою на 2011-2012 роки, а також виконання завдань, зафіксованих у протоколі П’ятого засідання Ради Президентів України і Литовської Республіки.
У Протоколі відзначається необхідність продовження активної й послідовної взаємодії України та Литви із забезпечення цілей європейської інтеграції Української держави.
Особливу увагу приділено питанням співробітництва в галузі економіки. Зусилля двох країн повинні бути спрямовані на покращення торговельного та інвестиційного клімату, забезпечення ефективного функціонування існуючих інституційних механізмів співробітництва, підтримання ефективної взаємодії в енергетичній сфері й питаннях енергетичної безпеки, підвищення ефективності роботи потяга комбінованих перевезень «Вікінг».
Протокол визначає також практичні питання двостороннього співробітництва з питань міжнародної безпеки і регіональної політики, взаємодію в рамках міжнародних і регіональних організацій.

Також підписано Угоду про співробітництво між Державною службою України з контролю за наркотиками і Департаментом з контролю за наркотиками, тютюном і алкоголем при Уряді Литовської Республіки.
Угода регулює такі практичні питання двостороннього міжвідомчого співробітництва у сфері контролю за наркотиками:
  • обмін статистичною й аналітичною інформацією про контроль, здійснюваний за обігом психоактивних речовин, та про профілактику їх вживання;
  • проведення конференцій, семінарів, організація візитів експертів і здійснення інших форм співробітництва;
  • реалізація спільних науково-дослідницьких проектів, обмін науковою і правовою інформацією у галузі контролю за обігом психоактивних речовин;
  • надання консультацій з реалізації положень міжнародних нормативно-правових документів у галузі контролю за обігом психоактивних речовин;
  • обмін досвідом у сфері законодавчих та інших нормативних ініціатив, а також методичними матеріалами.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні