пʼятниця, 29 березня 2013 р.

Два масштабних проекти буде реалізовано в рамках Програми Прикордонного Співробітництва «Румунія-Україна-Молдова»

Перші два великомасштабні проекти були підписані у рамках прикордонного співробітництва Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013 рр.»
Проект IMPEFO (Поліпшення транскордонного співробітництва між Республікою Молдова і Румунією з питань нафти і продуктів харчування) - спрямований на сприяння ефективного управління кордону за рахунок модернізації спільних точок кордону та наданням послуг мобільних лабораторій, на основі співробітництва між митними службами.
 
Проект з бюджетом в € 3,5 млн., буде здійснюватися протягом двох років і буде спрямований на зниження злочинної діяльності, спричиненої контрабандою нафти і продуктів харчування через кордон між Румунією та Молдовою.
 
Проект SMURD спрямований на підвищення спроможності реагування Мобільної Аварійної Служби для Реанімації та Евакуації в рамках спільної комплексної системи ефективного моніторингу та ліквідації наслідків стихійного лиха, у відношенні до населення в загальних кордонах Румунії, України та Республіки Молдова.
 
Проект має бюджет у € 6.7 млн. з яких 90% складають кошти, надані Європейським Інструментом сусідства та партнерства в рамках Програми. Цей проект буде здійснюватися Міністерством Внутрішніх Справ Румунії та Республіки Молдова. Румунське Міністерство охорони здоров'я також бере участь в цьому проекті, в якості співучасника.
 
В рамках проекту, будуть проведені  спільні навчання з метою підвищення кваліфікації персоналу в галузі регулювання надзвичайними ситуаціями, а також будуть проаналізовані конкретні правові рамки надзвичайних ситуацій з метою розробки ряду спільних процедур попередження, моніторингу та посередництва.

Мета Програми прикордонного співробітництва «Румунія-Україна-Молдова» є створення "мостів" між трьома зацікавленими країнами, для допомоги в подолані прикордонними районами аналогічних проблем розвитку, працюючи разом і знаходячи спільні рішення. Програма також сприяє більш тісній взаємодії між людьми і громадами, які проживають у прикордонних районах. Фінансування ЄС становить € 126.7 млн. в період 200 - 2013 рік. (ЄС Info)
 Переклад та адаптація матеріалу підготовлено Дарією Лєжай
 Підготовлено за матеріалами веб-сайту  http://www.enpi-info.eu/


Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні