пʼятниця, 29 березня 2013 р.

Підвищення транспарентності, відповідальності та цілісності у сфері оборони і безпеки

Цивільні й військові лідери та експерти вищої ланки провели зустріч, щоб
досягти більш глибокого розуміння стратегічного значення корупції та визначити практичні заходи по зміцненню прозорості, відповідальності у секторі оборони та безпеки. Обговорення було проведено в 2013 році в ході Конференції Building Integrity (BI), яка відбулася у місті Монтеррей, США з 26 по 28 лютого. Учасники також оцінили внесок НАТО в заохочення гарної практики в цій галузі.


На порядку денному стояли зобов'язання, взяті в 2012 році на самміті НАТО в Чикаго, а також коментарі, запропоновані на Токійській конференція в липні 2012 щодо Афганістану, в якій підкреслюється стратегічна і оперативна важливість зміцнення належного управління та боротьби з корупцією.

Посол Бренгельманн, помічник секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки, підкреслив важливість розвитку оборонних інституцій, яким довіряють і які довели свою ефективність. Нинішній економічний клімат робить важкий вибір ще складніше. "З самого початку програма
Building Integrity була зосереджена на наданні практичної підтримки; впровадженню належного управління в наші оборонні інститути та структури і створенню розвинених установ в епоху жорсткої економії».


Д-р J. Schear, заступник помічника Міністра оборони (політики) зі стратегії партнерства і стабільності операцій, підкреслив, що «створення і підтримка цілісності, прозорість та відповідальність, а також ефективність та результативність, вимагають щоденних зусиль, які не завжди очевидні для зовнішніх спостерігачів.


Освіта: ключовий фактор для трансформації

Освіта є ключовим фактором для трансформації та нарощування потенціалу. Посол Бренгельманн висловив вдячність за керівництво з боку Командування НАТО з Трансформації по питанням розвитку Плану НАТО BI з освіти та тренінгів, згідно з рекомендаціями  BI-конференції в 2011 р.

"Програма Building Integrity є частиною зобов'язань НАТО у зміцненні ефективного управління та потенційно охоплює всі основні завдання альянсу, як колективна оборона, кризове управління та кооперативна безпека", повідомив Верховний Головнокомандувач Програми НАТО з трансформації Palmeros. "Будівництво цілісності є одним з кращих прикладів важливості освіти і підготовки кадрів в умовах мінливого ​​та складного навколишнього середовища", додав він.

BI Конференція, яка проводиться кожні два роки, організована в рамках програми
Building Integrity, яка фінансується цільовим фондом під керівництвом Бельгії, Болгарії, Норвегії, Польщі, Швейцарії та Сполученого Королівства. BI Конференції організована у співпраці з Управлінням міністерства оборони США.

BI Програма відкрита для союзників  НАТО та країн-партнерів із зони євроатлантичного регіону
, Середземномор'я і Близького Сходу, а також партнерів по всьому світу. Всі вони були представлені в перший раз в 2013 році на BI конференції. Серед учасників були експертів з національних адміністрацій, міжнародних організацій, громадянського суспільства та приватного сектора.


Переклад та адаптація матеріалу підготовлено Дарією Лєжай
Підготовлено за матеріалами веб-сайту   www.nato.int/

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні