середа, 24 квітня 2013 р.

Європейський парламент ратифікував зміни в угоді між Україною та ЄС про спрощення візового режиму (19/04/2013)18 квітня Європейський парламент дав згоду на укладення змін до Угоди про спрощення візового режиму між Європейським Співтовариством та Україною.
Текст відповідної законодавчої резолюції, прийнятій парламентом наводиться нижче:
ЗАКОНОДАВЧА РЕЗОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

щодо проекту рішення Ради про укладення Угоди між Європейським Союзом і Україною щодо внесення змін до Угоди між Європейським Співтовариством та Україною про спрощення видачі віз
Європейський Парламент,

- Беручи до уваги проект рішення Ради (12282/2012),

- Беручи до уваги Угоду між Європейським Союзом і Україною щодо внесення змін до Угоди між Європейським Співтовариством та Україною про спрощення видачі віз (11044/2012),

- Беручи до уваги прохання про згоду, представленої Радою відповідно до Статті 77 (2), пункт () та Статті 218 (6), другий підпункт, пункт (а) Договору про функціонування Європейського Союзу (C7-0200/2012),

- Беручи до уваги Статті  81 і 90 (7) з Процесуальних Правил,

- Беручи до уваги рекомендації Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, і думку Комітету із закордонних справ (A7-0059/2013);
1. Згода на укладення договору;

2. Доручає своєму Голові направити свої позиції в Раду, Комісії та уряди і парламенти держав-членів та України.
Пояснювальний коментар
Угода про спрощення візового режиму між Європейським Співтовариством та Україною набула чинності з 1 січня 2008 року. Ця угода мала надзвичайно успішні результати з низьким показником відмов у візі на 3,3%. Незважаючи на ці успіхи, оцінка функціонування угоди підкреслила  деякі додаткові поправки, які повинні бути зроблені, щоб виправити будь-які викривлення або відмінності в інтерпретації тексту.

Ця змінена Угода про спрощення візового режиму між Європейським Союзом і Україною створена на успіхах початкової угоди та пропонує суттєві поліпшення для українських громадян. Деякі з ключових змін в Угоді, є наступні:
 • Спрощені вимоги до документів відносно мети поїздки для більш широкої категорії заявників у тому числі представників громадянських організацій, технічного супроводження  журналістів та представників  професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях і семінарах.

• Положення про термін дії багаторазових віз були уточнені і зменшені.

Система реалізації терміновості оплати була розглянута для поліпшення її положень. Оплата за терміновість наразі скасована для тих, хто подає заявку в останню хвилину, але введена для тих, хто  подає прохання  в останню хвилину, по причині мешкання на великій відстані від консульства.

роз'яснення щодо положень, про вартість  аутсорсингу. У початковій Угоді, були висловлені сумніви щодо законності додаткової плати за обслуговування, що  додається за послуги аутсорсингу, враховуючи, що це підійме ціну на візу вище позначки в € 35, як зазначено в Угоді.

Держави-
​​члени схвалили розширення сфери дії Угоди включаючи безвізовий в'їзд для власників службових паспортів, якщо це біометричний паспорт. В якості запобіжного заходу, Угода включає в себе декларацію, що ЄС скасує це положення, у випадку виникнення яких-небудь зловживань або проблем, пов’язаних спричиненням  громадського розладу.
Встановлення безвізового режиму для українських громадян, що виїжджають в країни ЄС не повинно залежати від політичного клімату у відносинах України-ЄС. Українці, як і громадяни країн ЄС , які подорожують в Україну, повинні мати право безвізового пересування в рамках ЄС, як це передбачено у відповідності з умовами цієї Угоди.

Угода про спрощення візового режиму має велике значення в житті людей і зміцнює контакти між людьми, що робить подорожування  для пересічних громадян легшим. Зміни цієї Угоди поліпшують  подорожування для представників громадських організацій, НУО, журналістів і молодих людей. Спільні зобов'язання між Україною та ЄС можуть внести ефективні зміни у розвиток демократії, верховенства права та прав людини шляхом сприяння прямому контакту і поїздкам людей, мешкаючи між двома контактуючими країнами.

Доповідач пропонує, зважаючи на ці позитивні зрушення, щоб Європейський парламент підтримав укладення  даної Угоди.

Думка Комітету із закордонних справ
Коротке обґрунтування
Зміни до Угоди про спрощення візового режиму між Європейським Союзом і Україною вводить очевидні поліпшення для  видачі віз українським громадянам порівняно з угодою, яка є в силі на даний час. Це спрощує вимоги до документів, які повинні бути представлені для отримання певних віз та розширює категорію осіб, які можуть скористатися багаторазовою візою на 1 рік або на 5 років.

Нові категорії, які охоплює змінена Угода включають  представників громадських організацій, які регулярно подорожують державами-членами ЄС  з метою навчання або освіти, конференції, також є учасникам транскордонних програм співробітництва, які фінансуються ЄС, студенти та аспіранти, представники релігійних громад, люди, що беруть участь у професійних конференціях або семінарах, організованих на території ЄС, а також, особи, яким необхідно регулярно їздити в ЄС за медичними показаннями та їх супроводження.

Саме тому ця Угода представляє собою важливий крок на шляху до встановлення безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом, який був зроблений Європейським парламентом. Це також чіткий сигнал для українських громадян, що ЄС серйозно налаштований зміцнювати партнерські відносини з українським суспільством для подальшого розвитку і полегшення контактів на громадському рівні, відповідно до оновленої Європейської Політики Сусідства.
Додаткова інформація щодо змін до Угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Україною надана тут can be found here.
Переклад та адаптація матеріалу підготовлено Дарією Лєжай
Підготовлено за матеріалами веб-сайту  http://eeas.europa.eu/

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні