неділя, 26 травня 2013 р.

100 ФАКТІВ ПРО ЛИТВУ


Повну добірку Ви можете переглянути на сайті Місяця Литви в Україні у розділі - "100 ФАКТІВ ПРО ЛИТВУ". 

«Будівля-банкнота»

А чи знаєте Ви, що у місті Каунас в Литві є єдина у світі будівля з фасадом у вигляді банкноти? Фасад будівлі «Office Center 1000» оформлений  за допомогою 4500 плиток зі скла різної форми та розміру, а в якості малюнку використано банкноту у 1000 літ зразка 1926 року. «Будівля-банкнота» відкрита у 2008 році і наразі є офісом для двох великих литовських банків.


Гора Хрестів

А чи знаєте Ви, що всього лише за декілька кілометрів від міста Шауляй знаходиться одне з найбільш незвичних місць Литви і навіть усього світу – Гора Хрестів – місце, де зібрано декілька десятків тисяч християнських символів? Гора Хрестів – це паломницьке місце, до якого жителі Литви та інших країн везуть хрести з власним іменем. Вважається, що залишивши тут хрест, можна вилікуватись від тяжкого захворювання чи привернути успіх у прийнятті важливих рішень.


Залізничний тунель

А чи знаєте Ви, що від XIX до XXІ століть у Литві було лише два залізничні тунелі? Один із них – Паняряйський, будівництво якого розпочато у 1859 році за вказівкою Олександра ІІ, а інший – залізничний тунель у місті Каунас, який на сьогодні лишився єдиним діючим тунелем у Прибалтиці. У 2004 році Паняряйський тунель був замурований з метою захисту популяції рідкісних видів кажанів, більшість з яких живе у тунелі.


Спорт Литви

А чи знаєте Ви, що національним спортом Литви вважається баскетбол? Литовські баскетбольні команди і збірна – лідери усіх масштабних змагань Європи та світу. Баскетбол у Литві полюбили в 30-х роках ХХ століття після того, як литовська збірна у 1937 і 1939 роках стала чемпіоном Європи.
Релігія в Литві

А чи знаєте Ви, що Литва є останньою державою Європи, яка прийняла християнство (у 1386 році)? Тим не менш, Литва – країна, де католицька церква традиційно має вагомий вплив на суспільство. Католицькі костели є навіть у невеликих поселеннях, а серед віруючих – немало молоді. А чи знаєте Ви, що у XIV столітті до складу Литви входила не лише частина Прибалтики і Східної Прусії, але і Польща, і Білорусь, і навіть частина Росії – та, що включає Смоленськ, Рязань, Калугу? Виходить, що Литовське Князівство було найбільшою державою тодішньої Європи.


Стельмужський дуб


А чи знаєте Ви, що Стельмужський дуб – найстаріший дуб Литви і один з найстаріших у Європі? Вважається, що вік дерева – близько 2 000 років, і воно є свідком багатьох історичних подій: поблизу нього здійснювались жертвоприношення, він бачив лицарів-хрестоносців, воїнів французької армії та І Світової війни. Стовбур Стельмужського дуба настільки широкий, що його ледве охоплюють вісім чоловіків.


Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні