пʼятниця, 3 травня 2013 р.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР: 12 000 школярів взяли участь у Тижні УКРАЇНА-ЛИТВА

Завершився перший тиждень спільної історії УКРАЇНА-ЛИТВА. 

В рамках Місяця Литви в Україні з 18 по 28 квітня було проведено уроки спільної історії - відкриті уроки присвячені спільній історії України та Литви. Заходи проводились в 25 містах України з 18 по 28 квітня 2013 року. Зокрема, у Луцьку, Харкові, Сімферополі, Житомирі, Кременчуці, Полтаві, Кіровограді, Києві, Дніпродзержинську, Євпаторії, Балаклії, Севастополі, Чернігові та ще у 10 малих селах та селищах України. 

Місяць Литви в Україні | Єврошкола | Тур в Європу для студентів

Особливу подяку організатори висловлюють Віктору Паустовському, координатору європейського клубу "Єдність"  та учасникам шкільного європейського клубу "Єдність" Сухополов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (Чернігівщина) за участь у розробці методичних рекомендацій. 


До участі долучились вчителі, керівники молодіжних клубів, журналісти тощо. Усі вони проявили неабияку зацікавленість та ентузіазм у підготовці та проведенні заходів. 

Повний фото-звіт про Тиждень історії УКРАЇНА-ЛИТВА - доступний на офіційному сайті Місяця Литви в Україні у розділі "УРОК"- http://eu4ukr.wix.com/ilovelithuania 

ЗАПРОШУЄМО учасників Тижня направляти свої фото та змістовні звіти для  розміщення на порталі Місяця Литви. Для цього вкажіть у темі листа назву міста і відправте ваші фото та тексти Олені Дудко, координатору Днів історії країн ЄС у програмі ЄВРОПА - dudko.olena@gmail.com 

Також, інформація про Тиждень розміщена на офіційному сайті Посольства Литви в Україні - http://ua.mfa.lt/index.php?1257965013

Пропонуємо Вашій увазі огляд головних події Тижні: 


м. ЛУЦЬК. В рамках шкільного проекту "Європа в школі" ШЄКом "Єврозоря" ЗОШ № 25 м.Луцька були проведені такі заходи: 
- конкурс малюнків Україно-Литовська дружба;
- "літературне бомбардування" на тему: Все про Литву;
- вікторина Заочна подорож Литвою;
- старшокласники євроклубу зініціювали і провели захід на тему:В обєктиві- Прибалтика;
- була проведена радіовікторина Цікаві факти про Литву;
- захоплюючим був євроквест Туристичними маршрутами Литви.


с. СУХОПОЛОВА.   Учасники шкільного європейського клубу "Єдність" Сухополов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (Чернігівщина) активно беруть участь у підготовці та проведенні різноманітних заходів у рамках Днів Литви у школі. Зокрема, підготували плакат "Творці Литовської держави", що містить фото та портрети видатних литовців та інформацію про них. У Сухополов’янській загальноосвітій школі, що на Чернігівщині, було проведено конкурси, вікторини та уроки присвячені видатним особистостям Литовської Республіки. м. ХАРКІВ. Харьківський євроклуб «EuroMix» провів наступні заходи: 
1. Литовська Республіка. Портрет країни. 100 фактів про Литву (круглий стіл) 2. Вільнюс – перлина Прибалтики та столиця Литви (перегляд відеофільму) 3. Великі та малі міста Литви (електронна презентація проекту учнями) 4. Урок спільної історії. «Литва-Україна: шлях до демократії»  5. Презентація проекту «Видатні литовці» 6. Вікторина « Що я знаю про Литву 7 Виставка малюнків «Україна і Литва» 8. Підведення підсумків. Нагородження активних учасників проведення Днів Литви у Школі. 


м. БАЛАКЛІЯ.    У Балаклії зустріч було проведено з  дітками молодшого шкільного віку-  2-3-класниками.  Захід мав назву «урок-мандрівка до Литви».   Учителі та учні задались такими цілями: -познайомити з цікавими містами Литви; -розвивати вміння працювати з географічною картою; увагу, пам'ять; -виховувати інтерес до предметів, дбайливе ставлення до пам'ятників історії.    Ця зустріч дітям дуже сподобалась, вони отримали дуже багато позитивних вражень та емоцій, їм було дуже цікаво. По можливості малеча приходила в українському національному вбранні і це вже визивало святковий настрій. Вони брали участь в вікторинах, конкурсах, малювали – тобто, були дуже активними та ініціативними у проведенні зустрічі.


м. КІРОВОГРАД.  Євроклуб «Надія» Кіровоградського обласного ЦДЮТ - активний член Ради євроклубів Кіровоградщини, організував і провів низку цікавих уроків Литва – Україна серед школярів м. Кіровограда. Діти мали можливість віртуально познайомитись з історією, культурою та архітектурою яскравих міст Литви –Вільнюс, Каунас, Клайпеда, Шяуляй, Паневежис. Намалювати герб та прапор країни, відповісти на питання вікторини. Молодь зацікавилась північною красунею – Литвою та виявила бажання реально відвідати мальовничі міста та містечка країни.


м. Дніпродзерджинськ. Євроклубом «Європейська єдність» у Дніпродзерджинську  протягом тижня було проведено конкурс творчих робіт "Що я дізнався про Литву". Учні розробили дві мультимедійні презентації й виступали на засіданні євроклубу. Було проведено годину історії "Україна: литовська доба 1320-1569", яка була присвячена періоду Великого князівства Литовського в українській історії. Також євроклубівці вивчили особливості національного одягу литовців і пошили справжній національний одяг й презентували перед учнями результати своєї роботи.


с. Богуславець. У с. Богуславець було проведено урок "Вільнюс – перлина Прибалтики та столиця Литви"" а також  презентація проекту «Видатні литовці».були проведені такі заходи:  - конкурс малюнків Україно-Литовська дружба- "літературне бомбардування" на тему: Все про Литву- вікторина Заочна подорож Литвою- старшокласники євроклубу зініціювали і провели захід на тему:В обєктиві- Прибалтика;
- була проведена радіовікторина Цікаві факти про Литву


г. Ждановка.  В рамках месяца Литвы в Украине в ОШ №1 г. Ждановки Донецкой области члены детской организации "Евроклуб" организовали ряд мероприятий:  Была организована радиолинейка "Литва - жемчужина Прибалтики", конкурс стенгазет и плакатов, викторина "Что Я знаю о Литве?", классный час "Дружат дети на планете", а также был издан спецвыпуск нашей газеты "ШКОЛА.UA
  - "Десять жемчужин Литвы".м. ПОЛТАВА.  29 квітня в центральній бібліотеці був проведений урок спільної історії “Литва — територія спілкування” для старшокласників загальноосвітньої школи №26. Провести урок бібліотекарям допоміг волонтер громадської організації “Європейський вибір”, яка заснована в місті Кременчуці, Юрій Герасименко. Він розповів про те, що поєднувало Україну й Литву в минулому, починаючи з Грюнвальдської битви, і висловив сподівання, що незабаром наші дві країни знову будуть в одному союзі — Європейському. Юрій Юрійович приніс із собою книги про Литву і карту цієї країни — усе це він від організації “Європейський вибір” подарував бібліотеці.
Також, були проведені зустрічі та уроки історії у: 


м. Харків: координатор: Кононенко Світлана


                             АР КРИМ,  координатор: Євген Чепигам. УМАНЬ, координатор: Уманський державний педагогічний університет

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні