четвер, 23 травня 2013 р.

Доступ до ЄС для українських промисловості і безпечні товари для українських споживачів (22/05/2013)Європейський Союзу та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проаналізували Угоду про поглиблену та всеосяжну  зону вільної торгівлі (ЗВТ), її цілі, масштаби і можливі наслідки на міжнародній конференції в Києві 21 травня 2013 року.


"Підписання Угоди про асоціацію з ЄС і створення ЗВТ наблизить Україну до Європейського Союзу», - заявив пан Валерій Пятницький, Державний комісар з європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. "Це реальне зближення, що дасть можливості для українського бізнесу працювати на єдиному ринку ЄС. Формування ЗВТ спрямовано на досягнення майбутньої максимальної економічної інтеграції, яка не має аналогів на території колишнього Європейського союзу [з країнами-партнерами] ".

"ПВЗВТ є найбільш амбітною двосторонньою угодою, яку ЄС обговорював з торговими партнерами. ПВЗВТ не тільки відкриє наші ринки за рахунок зниження імпортних тарифів, а також збільшить ефективне регулювання у всіх секторах економіки, безпеку продуктів та підвищення якості послуг для громадян ", - продовжив далі Ніколас Бердж, керівник Торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні. "Ключовим моментом зараз виступають довгострокові вигоди для України. ПВЗВТ не пропонує нереальних обіцянок про трансформування економіки вже завтра. В реальному світі так не відбувається, незважаючи на те, що деякі люди можуть так думати".

Пан Євангелос Вардакас, колишній директор з підприємництва та промисловості в Європейській комісії, представив історію розширення вільного руху товарів  ЄС в інші країни, і пояснив, новизну ПВЗВТ.
 

Також обговорювались питання видалення нетарифних бар'єрів у торгівлі та реформи української системи технічного регулювання. Леонід Віткін, головний консультант Адміністрації Президента, наголосив на реалізації майбутніх кроків: "Потрібно зміцнити і прискорити реформування законодавства та інститутів, якість інфраструктури, так щоб  наша промисловість, і люди могли отримати всі можливі вигоди від зростання транскордонної торгівлі та поліпшення інвестиційного клімату в Україні ». Пан Володимир Вакулич, начальник відділу  Департамента з питань технічного регулювання у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, пояснює: «Реформування української системи технічного регулювання сприятиме підписанню Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових виробів, яка буде невід'ємною частиною ПВЗВТ, яка, у свою чергу, буде частиною угоди про асоціацію між ЄС і Україною ".
Вихідна інформація   

ЄС підтримує усунення технічних бар'єрів у торгівлі з Україною через кілька програм співробітництва та проектів. Наприклад,  Програма підтримки, яка проходить з 2009-2013рр з можливим розширенням до одного року. У рамках програми з галузевої політики, ЄС і Україна домовилися по ряду конкретних цілей, заснованих на стратегії країни в конкретному секторі. 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:  Людмила Косар: office@no-trade-barriers.com, тел. / Факс: +38044 451 87 40/41.

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні