субота, 4 травня 2013 р.

UNITED UKRAINE: Український тиждень дій для біженців 2013 відбудеться з 12 по 30 червня в 40 містах України


КИЇВ, 4 травня. «Український  тиждень дій для біженців 2013» - це ініціатива, яку вже на протязі 3-х років координує ГО «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР» в рамках загальноєвропейського руху UNITED. 

Кампанія «UNITED УКРАЇНА»  - http://eu4ukr.wix.com/unitedukraine

Кампанія спрямована  допомогти адаптуватись в українське суспільство людям, які в силу життєвих ситуацій опинились в статусі біженця, а також звернути увагу на проблему в цілому. За даними Державної міграційної служби за 2012 рік в Україні мешкає більше 2,5 тис. офіційно визнаних біженців.  

Стратегічний партнер Тижня – Інтернаціональний союз   Цей та інші проекти були презентовані 27 квітня на круглому столі «Роль государства, политических партий и гражданского общества Украины в борьбе с проявлениями ксенофобии, расизма и шовинизма» (ред.. – мовою оригіналу), присвяченому боротьбі з проявами ксенофобії, расизму та шовінізму, що організувала міжнародна громадська організація «Інтернаціональний союз».


 «Ми, в ЕВРОПЕЙСЬКОМУ ВИБОРІ віримо, що расизм можна перемогти тільки об’єднавшись. Різноманітність  для нас – більше, ніж співіснування по сусідству один з одним. Наша ціль – це міжкультурні взаєморозуміння та співпраця. За допомогою цього активного руху ми зможемо зробити толерантність одним з базових елементів сучасної культури. Тому питання адаптації біженців та мігрантів має стати ключовим завданням "Українського  тижня дій для біженців 2013", а також для новоствореної Міжвідомчої комісії з питань протидії ксенофобії, расовій нетерпимості та екстремізму, яку ми сьогодні ініціюємо, і маємо зробити все, щоби вона запрацювала до 9 листопада» - описав місію організації та кампанії UNITED UKRAINE виконавчий директор НГО «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР» Кирило Животовський.

Також на зустрічі були присутні представники урядових та громадських організацій та лідери спільнот національних меншин. В ході обговорення були порушені такі питання, як недосконалість законодавчої бази та байдужість правоохоронних органів до проблем, з якими стикаються іноземці в Україні. Також, представники  діаспор презентували свої кампанії, направлені на зміцнення міжкультурних зв’язків. 

За результатами круглого столу було підписане колективне звернення учасників до державних органів з ініціативою створення «Міжвідомчої комісії з питань протидії ксенофобії, расовій нетерпимості та екстремізму».

ДОВІДКОВО:

UNITED – це загальноєвропейський рух, що бере початок в 1993 році в Нідерландах . Зараз до нього приєдналось вже понад 560 організацій у 46 європейських країнах.  З 2010 року кампанія представлена і в Україні такими проектами, як Европейський тиждень проти расизму (21 березня), Міжнародний день біженця (20 червня) та Міжнародний день проти фашизму та антисемітизму (9 листопада). 9 червня розпочинається  «Український  тиждень дій для біженців 2013», який триватиме 3 тижні.

ПРОГРАМА «UNITED УКРАЇНА»             http://eu4ukr.wix.com/unitedukraine
МГО «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ»     http://www.interunion.org.ua/


Джерело:  ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР


pdf - 141 KB   Прес-реліз для ЗМІ:   

Контакти для ЗМІ: 
Яна Пампуха,
Communication Expert
EUROPEAN CHOICE

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні