неділя, 9 червня 2013 р.

«Чемпіонат України по корупції – 2013»: найбільше скарг на політиків і державних службовців

Впродовж тижня роботи проекту «Чемпіонат України по корупції – 2013» надійшло понад 1000 повідомлень про факти корупції в державних органах. Найбільше громадяни звертають увагу на такі сфери як виділення земельних ділянок, оренда державного майна й розподіл бюджетних коштів, а також на проблеми із заміною водійських посвідчень на нові європейського зразка та корупцію в закладах освіти й охорони здоров’я. Про це сьогодні повідомили в прес-центрі громадського проекту.

Місяць Литви в Україні | Єврошкола | Тур в Європу для студентів

Як повідомлялося раніше, в рамках «Чемпіонату України по корупції – 2013» працює сайт проекту, на якому громадяни можуть у швидкій формі повідомляти про факти корупції, залишити скаргу на хабарників і номінувати найбільших корупціонерів країни, з яких голосуванням буде визначено головного. Більше 20 тис. користувачів уже переглянули сайт «Чемпіонату» і мали змогу ознайомитися з основними фактами про корупцію в Україні, мапою хабарів і матеріалами ЗМІ, завантажити соціальну рекламу та банери для своїх веб-сторінок.

lithuania-ukraine

«Найбільш поширеними є нарікання громадян на політиків і державних службовців різного рівня. Масовими також є скарги на збір неофіційних оплат під прикриттям благодійної допомоги і додаткових послуг, – наголосив виконавчий директор «Європейського вибору» Кирило  Животовський.

«Ми закликаємо українську громаду продовжити практику активного інформування офісу «Чемпіонату» про найбільших корупціонерів і корупційні прояви в різних сферах. Адже це дасть змогу виявити не лише стандартні, а й витончені схеми корупції, які сьогодні все ще залишаються поза увагою відповідних органів», – додав голова правління «Антикорупційної ради України» Богдан Якимюк.

Нагадаємо, що з ініціативою унікального для України антикорупційного проекту виступили громадські організації «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України».

17 червня будуть представлені результати першого етапу «Чемпіонату». Організатори проекту відзначать фігурантів найбільш резонансних корупційних розслідувань громадських організацій та журналістів, які були опубліковані в поточному році.

«Чемпіонат України по корупції – 2013» – це моніторинговий проект, спрямований акцентувати увагу суспільства на гучних корупційних справах і необхідності боротьби з корупцією. У результаті він відзначить 12 найгучніших корупційних справ та їх фігурантів умовною гумористичною нагородою «Золотий Откатиш». Всього за головну «нагороду» змагатимуться  500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів, особистого досвіду.

Проект не фінансується коштом вітчизняних чи іноземних фондів і програм, а впроваджується за допомогою ресурсів його засновників.

# # #


Більше інформації можна дізнатися на веб-сторінці проекту

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні