понеділок, 5 серпня 2013 р.

Місяць Литви в Україні - завдання досягнуто, та це тільки початок


Більше ста тисяч  українців дізналися більше про Литву завдяки інформаційній кампанії МІСЯЦЬ ЛИТВИ В УКРАЇНІ, організованої громадською організацією ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР (Україна), з нагоди 10-річчя організації,  та консалтинговою компанією OBI-Consulting (Литва). Цей перший крок зроблений в Україні, у 2014 році продовжиться Тижнем України в Литві. Країна, яка останньою у Європі прийняла Християнство (у 1386 році) випередила Україну із членством у ЄС та НАТО вже на 10 років, може відкрити вікно Україні у Європу цієї осені на Саміті Східного Партнерства у Вільнюсі. То чи не варто вивчити історію її успішного вибору?


З 11 березня (деньприйняття Акту про відновлення незалежності Литовської Республіки) триває цікава та насичена програма Місяця Литви. 31 липня організатори підвели перші підсумки та оголосили про продовження кампанії до кінця 2013 року, з нагоди головування Литви у Раді Європейського Союзу. У серпні українці зможуть долучитися до національного флеш-мобу «МАЛЮЮ ЛИТВУ».


Офіційне відкриття Місяця Литви в Україні відбулось 1 липня в Посольстві Литовської Республіки в Україні. В цей день тридцять молодих українців та українок відправилися до Литви (Вільнюса, Каунаса, Тракая, Паланги та Клайпеди), після урочистого підняття прапорів Литви та ЄС та вступної промови Повноваажного та Надзвичайного Посла Литовської Республіки в Україні Пана Пятраса Вайтекунаса.

«Я – оптиміст і впевнений, що Україна подолає останні перешкоди і у листопаді у Вільнюсі підпише Асоціацію з Європейським Союзом. Кілька слів про саму Угоду, у якій приблизно 1500 сторінок. Це не декларація, не протокол про наміри.  Це серйозний законодавчий акт, що зобов’язує обидві сторони до довготривалого та глибокого співробітництва. Але разом з тим Угода – це й символ, символ довіри між ЄС та Україною.  І Ваш внесок у встановлення дружби між нашими народами у цей  час є дуже важливим» - зазначив на відкритті Місяця Литви в Україні Посол Литовської Республіки в Україні Пан Пятрас Вайтекунас.


Перший етап першого місяця європейської країни в Україні завершено. Справжній Місяць Литви відбудеться у листопаді 2013 року, коли всі проекти досягнуть свого піку напередодні Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі. До того часу ще відбудеться візит групи литовських бізнесменів у сфері високих технологій в Україну, а також подорож групи українських аграріїв із метою вивчення досвіду Литви у агросекторі із набуттям членства у ЄС. Крім того, у листопаді відбудеться Тиждень спільного майбутнього в українських школах та університетах. Буде презентований веб-сайт Я ЛЮБЛЮ ЛИТВУ та офіційний логотип Місяця Литви. Також ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР збере друзів України під час першого Відкритого простору ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ДЛЯ УКРАЇНИ, на якому представники міжнародної спільноти, громадські організації, свідомий бізнес та міністерства обговорять подальші кроки розвитку України після підписання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.


«Коли ми починали у березні цю кампанію, ми очікували що буде великий інтерес до нашого найближчого європейського сусіда – Литви. Багато спільного в історії, і в майбутньому наших країн; але щоби у 2-3 рази перебільшити наші очікування – це справді досягнення. На початку ми хотіли розказати про Литву 100 000 українцям, але вже зараз ми бачимо що їх кількість далеко перетнула  сто тисяч. Тільки інтернет сайт кампанії Я ЛЮБЛЮ ЛИТВУ відвідали більше 25 000 користувачів.» - зазначив на зібранні з нагоди підведення підсумків Місяця Литви в Україні Голова Ради НГО «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР» Олег Животовський.


Місяць Литви вУкраїні - це тривала інформаційна кампанія, покликана привернути увагу українського суспільства до культури та традицій нашого одного з найближчих європейських сусідів.  Зокрема, у рамках Місяця   проходить кампанія у соціальних медіа - "100 фактів про Литву", мета якоїпоширити головні факти про історію, культуру, устрій, міста, кухню та спорт Литви. 1 липня 2013 року у перший день головування Литви у Раді Європейського Союзу у Посольстві Литовської Республіки в Україні відбулась урочиста зустрічта проводи до Литви тридцятьох молодих людей з різних куточків України. Протягом тижня вони подорожували Литвою та дізнавалися про цікаві факти історії Литовської Республіки, побачили головні перлини Литви.


В рамках Місяця Литви в Україні вже відбулося більше 70 подій в 30 містах України. В квітні ц.р. у 22 містах України пройшли Уроки спільної історії Україна-Литва, на яких учні середніх шкіл мали можливість дізнатися більше про історію Литви,культуру, географію та сучасне положення Литви та литовців у світі. Більше 10 000 школярів долучилися до тижневої національної кампанії.


«Ми вдячні нашим литовським партнерам – Посольству Литовської Республіки в Україні, а саме заступнику голови місії в Україні Пану Маріусу Януконісу, Секретарю Посольства Ренаті Канарській,  комерційному аташе  Рімантасу Шжегді, які весь цей рік допомогали нам у цій унікальній для України ініціативі, коли громадська організація робить усе можливе для промоції європейської країни (Литвовської Республіки) серед школярів і студентів, бізнесменів і журналістів, вчителів і істориків. Також дуже важливим внеском була фінансова підтримка від консалтингової компанії OBI-Consulting, яка вирішила підтримати ініціативи Місяця Литви – створення сайту, проведення Тижня історії, конкурсу логотипів та інших компонентів. І неоціненний внесок укампанію зробив Пан Посол, який не прпустив жодної важливої події протягом підготовки та самого Місяця Литви. Тільки це зробило цю кампанію можливою», - йдеться у зверненні виконавчого директора громадської організації ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР Кирила Животовського до учасників Місяця Литви в Україні.


А чи знаєте Ви, що у XIV столітті до складу Литви входила не лише частина Прибалтики і Східної Прусії, але і Польща, і Білорусь, і навіть частина Росії – та, що включає Смоленськ, Рязань, Калугу? Виходить, що Литовське Князівство було найбільшою державою тодішньої Європи. Ці та інші цікаві факти містить компонент «100фактів про Литву», який став одним із ключових компонентів Місяця Литви. Вже більше 60 фактів зібрано на сайті Місяця. Очікується що у кінці року буде видана Брошура «100 фактів про Литву» яка вмістить у собі всі факти, а також іншу цікаву інформацію про перший Місяць Литви в Україні. Ще один цікавий факт - а чи знаєте Ви, що національним спортом Литви вважається баскетбол? Литовські баскетбольні команди і збірна – лідери усіх масштабних змагань Європи та світу. Баскетбол у Литві полюбили в 30-х роках ХХ століття після того, як литовська збірна у 1937 і 1939 роках стала чемпіоном Європи.


Волонтери громадськоїорганізації ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР також долучилися до команди Місяця Литви. Тільки завдяки ним сайт поповнюється новими розділами, наприклад ГЕРОЇ ЛИТВИ, ПЕРЛИНИЛИТВИ, СВЯТА ЛИТВИ, ІСТОРІЯ ЛИТВИ.. «Для кожного із наших волонтерів ця робота відкрила для них нову цікаву країну – Литву. Робота над кожним завданням розширила їхнє розуміння спільної історії та важливість подальших спільних дій у об’єднаній Європі», - говорить Яна Пампуха, експерт з комунікацій Місяця Литви вУкраїні. Також, волонтерам організації Дарії та Наталії Лєжай дісталася почесна місія підняття прапору Європи на урочистому відкритті Місяця Литви вУкраїні 1 липня.


«Коли ми отримали ідею від нашого українського офісу OBI-Consulting ми відразу зрозуміли що це важлива робота, яку слід починати робити, не чекаючи. Наша компанія працює у 5 країнах світу і тільки в Україні наші співробітники самі зголосилися привернути увагу українців до головування Литви у Раді Європейського Союзу. Для нас це соціальна відповідальність у чистому вигляді, зважаючи на скоре підписання Угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі у Вільнюсі. Ми віримо що це  відкриє перед українськими компаніями як нові виклики так і нові можливості від наближення до п’ятисот мільйонного ринку – і ми впевнені що послуги нашої компанії, такі як стратегічна розвідка, оцінка ризиків та компаній стануть у нагоді багатьом українським підприємствам», - йдеться у офіційному привітанні Стефана Чевальера, генерального директора OBI-Consulting  з нагоди вдалого завершення першого етапу Місяця Литви в Україні.


Кампанія Місяць Литви в Україні складається з трьох важливих компонентів – «Подорожуй Литвою», «Навчайся у Литві» та «Працюй з Литвою». Усі ці блоки є рівнозначними. З 1 серпня розпочалась робота із просування розділу «Працюй з Литвою». Вже зараз він містить інформацію про імпортні та експортні можливості між нашими країнами. Тепер команда OBI-Consulting Ukraine хоче на рівні із проектом «100 фактів про Литву» створити повноцінну добірку інформацію про компанії та бренди, які вже представлені в Україні – «100 брендів Литви в Україні».


«Наш офіс 5 років успішно допомагав європейським компаніям знаходити необхідну інформацію про українські кампанії, їх продукти, менеджерів, технології, партнерів. Тепер настає час коли українські кампанії можуть скористатися нашим досвідом більше 900 проектів у 86 країнах світу. Ми допомагаємо розуміти конкурентне середовище, випереджати ринкові ризики до того моменту як вони починають згубно впливати на конкуренцію як в Україні так і в Європі. Для нас Місяць Литви стає важливим проектом нашої соціальної відповідальності, і компонент «100 брендів Литви в Україні» чергове підтвердження нашої відданості партнерству із українськими компаніями у майбутньому», - відзначив Дмитро Величко, директор по стратегіям компанії OBI-Consulting Ukraine на зібранні персоналу Місяця Литви в Україні.


Цікаві статті про Місяць Литви публікували «Севастопольська Газета»«Оленьовський Маяк»Інформаційна агенція«РЕГІОНЬЮЗ». До компанії постійно долучаються нові і нові друзі. Висловити подяку за допомогу у просування ідеї місяця слід: Бізнес-групі «АДАКТА»Агенції МЕДІАБРЕНД5 каналуАнтикорупційній Раді УкраїниЄвроклубам УкраїниІнтернаціональному союзуПорталу Громадський ПростірДепартаменту ТуризмуМіністерства економіки Литовської Республіки, готелю АМБЕР ПАЛАС (Паланга), Товариству литовців УкраїниУкраїно-Литовському Бізнес КлубуПорталу«Можливості в Україні», Раді Євроклубів Кіровоградщини. Без їхнього щирого внеску кампанії залишалася би на папері і не досягла головної мети – сто тисяч людей, які відкрили для себе Литву цього року.

Офіс Місяця Литви в Україні \ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні