неділя, 25 січня 2015 р.

РІК ЄВРОПИ В УКРАЇНІ 2020 має стати міжнародним комунікаційним компонентом інтеграції України до ЄС


"РІК ЄВРОПИ В УКРАЇНІ 2020 має стати міжнародним комунікаційним компонентом  інтеграції України до ЄС", - йдеться у офіційному повідомленні для преси щодо відкладення Урядом України підписання асоціації з ЄС, опублікованому 22 листопада, у Києві. 

"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР (EU4UKR) звертає увагу Президента України, що тільки Ви особисто маєте гарантувати українському народу підписання Угоди про асоціацію у Вільнюсі 28 листопада, або позначити конкретні терміни до такого підписання та час необхідний для опрацювання хвилювань Уряду"

Також, у зверненні Голови Ради НГО "ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ" Олега Животовського містяться пропозиції щодо вдосконалення інструментів урядової комунікації реформ та інтеграції, відповідно до яких Президент міг би особисто утворити своїм дорученням публічно-приватні комунікаційні центри РОКУ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ 2020.  

Нагадаємо, що днями ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР закликав європейців до участі у публічних акціях та перфомансах, які відбуваються в Україні у форматі "ЄВРОМАЙДАН" (ЕВРОМАЙДАНEUROMAIDAN ). Європейський вибір відправив перші 100 запрошень друзям кампанії РІК ЄВРОПИ В УКРАЇНІ 2020 у Литві, Польщі, Швеції. 

У 2016 році перші гості з Європи прибудуть підтримати РІК ЄВРОПИ В УКРАЇНІ 2020 у Києві, Львові, Кременчуці, Чернігові та Миколаєві. 


Довідково: 

* - Угода про Ассоціацію - За кілька днів до зустрічі у Вільнюсі, 21 листопада 2013, уряд України вирішив призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.[6] Таке розпорядження було офіційно оприлюднено прем'єр-міністром України Азаровим. За словами європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле станом на 22 листопада 2013р. Київ ще офіційно не поінформував Брюссель про рішення призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію.[7] Фахівці міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings зазначили, що оголошення урядом України про зупинку підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС приведе до зменшення кредитоспроможності держави (на листопад 2013р. рейтинг України відповідає рівню "B-"), зважаючи на її обмежені можливості запозичень в іноземній валюті для рефінансування значних виплат за зовнішнім боргом в 2014-2015 роках за відсутності кредитів МВФ.[8] 22 листопада 2013р. ЄС відхилив пропозицію Кабміну про проведення переговорів у тристоронньому форматі ЄС-Україна-Росія як таку, що «не є виходом і не має прецедентів» у європейській практиці.[9]

«Нам треба проводити величезну роз’яснювальну роботу. Нам треба проводити цю роботу таким чином, щоб показати приклади, як це в нас робиться, в нашій країні, як це в інших країнах. До чого приводять реформи і що після реформ змінюється на краще», - сказав Глава держави під час зустрічі з діячами культури та мистецтв йдеться на офіційному сайті Глави Держави. 

Радник Президента Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, Голова Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марина Ставнійчук  зауважила щодо комунікації європейської інтеграції, що  модернізація демократії участі на місцях в Україні має грунтуватися на європейських принципах, таких як чіткість процедури та простота, зручність процедури для участі громадян, публічність та відкритість, інформування та залучення громадян, а механізми участі мають забезпечувати реальний вплив на прийняття рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування; обов’язковість проведення - має нормативно бути визначено, в яких окремих випадках (питаннях) інструменти мають застосовувати обов’язково.

 Як приклад публічного активізму, 15 листопада, на преедодні перед відмовою Уряду від підготовки до підписання Угоди офіс ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР спалив 1 000 000 євро та закликав Європу контролювати міжнародну допомогу Україні після саміту СхП у Вільнюсі.  

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні