четвер, 8 січня 2015 р.

Єврокомісія запропонувала Україні додаткові 1,8 мільярдів макрофінансової допомоги

Європейська Комісія готова надавати подальшу допомогу Україні, що потерпає від глибокої рецесії та несе на собі тяжкий вантаж конфлікту на сході країни. 8 січня Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги Україні: 1,8 мільярдів євро середньострокових кредитів.
Нова програма макрофінансової допомоги має надати Україні економічну та фінансову допомогу для відповіді на критичні проблеми, з якими стикається країна: слабкий платіжний баланс та слабку фіскальну ситуацію. Мета нового пакету допомоги полягає також в тому, аби допомогти новому уряду, зорієнтованому на реформи, зміцнити країну та впоратися з економічними та політичними проблемами.
Пакет макрофінансової допомоги, про який було оголошено сьогодні, буде прив'язано до певних дій щодо впровадження реформ.
"Україна не самотня", - прокоментував подію Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. "Європа єдина у своїй підтримці України та програми реформ нового уряду. Наші дії говорять гучніше, ніж наші слова", - додав він.
За словами Юнкера, Європейський Союз "вже надав безпрецедентну фінансову допомогу" і сьогоднішня пропозиція Єврокомісії свідчить про те, що "ми готові продовжувати надавати цю підтримку".
"Як завжди, солідарність ЄС невіддільна від рішучості впроваджувати реформи, які негайно потрібні в Україні. Ми хочемо допомогти українському урядові реалізувати цю програму реформ та спонукати до справжніх змін для країни та її громадян", - додав посадовець. Для ухвалення кінцевого рішення щодо надання макрофінансової допомоги потрібна ще згода Ради Міністрів ЄС та Європейського Парламенту.
Передумовою надання допомоги стане успішне продовження нинішньої програми співпраці України з МВФ та реалізація економічної та фінансової політики, яку узгодять між собою Європейська Комісія – від імені ЄС – та уряд України у спеціальному Меморандумі про порозуміння.
Європейська Комісія вважає, що для України і надалі важливою є політика фіскальної консолідації, продовження всеосяжних реформ в енергетичній та банківській галузях, а також поліпшення загального макроекономічного управління. Крім того, щоб поліпшити умови для діяльності бізнесу та для стабільного зростання важливо зміцнити економічне врядування та прозорість, а також реалізувати реформи судової системи та посилити боротьбу проти корупції.
Запропонований сьогодні пакет допомоги у 1,8 мільярдів євро може реалізовуватися протягом 2015 року та на початку 2016 року. Він буде третім пакетом макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні з 2010 року. Протягом 2014 року, у рамках наявних програм, Європейська Комісія надала Україні допомогу розміром в 1,36 мільярдів євро. Надання останнього траншу цієї допомоги, обсягом в 250 мільйонів євро, може очікуватися навесні 2015 року – за умови, якщо Україна успішно реалізує політику, яку було погоджено [з ЄС], та продовжить позитивну історію співпраці з програмою МВФ.
Окрім макрофінансової допомоги, ЄС також допомагає Україні торгівельними преференціями, гуманітарною допомогою та бюджетною підтримкою для реалізації реформ. Нагадаємо, що макрофінансова допомога є винятковим інструментом ЄС для відповіді на кризові ситуації країн-партнерів, що відчувають серйозні проблеми з платіжним балансом. Вона доповнює допомогу, яка надається Міжнародним валютним фондом.
Кредити в рамках макрофінансової допомоги фінансуються через позики ЄС на ринках капіталу. Після запозичення цих коштів ЄС їх перепозичає країнам-бенефіціарам на умовах, на яких сам взяв кредит.


Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні