понеділок, 16 березня 2015 р.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР підтримав звернення щодо створення суспільного телебачення від Hromadske.tv

  
Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.
Голові Верховної ради України Гройсману В.Б.
Міністру юстиції України Петренко П.Д.
Голові Державного комітету телебачення і
радіомовлення Наливайко О.І.
Генеральному директоруНаціональної телекомпанії
України Аласанії З.Г.

В порядку, передбаченому Законом України «Про громадські об’єднання» від імені колективу та редакційної ради ГО «Громадське телебачення» публічно звертаємось до вищевказаних адресатів цього листа із метою привернути увагу громадянського суспільства до зволікання із процесом реалізації системи суспільного мовлення в Україні.
Колектив «Громадського телебачення» вкрай обурений системним гальмуванням, аж до зупинки, процесу створення Суспільного телебачення опісля ухвалення профільного закону та заснування Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Тепер відбуваються спроби не лише його перегляду через надумані причини внесення змін, а й повного спотворення з метою зберегти важелі впливу на Суспільне з боку Президента, Уряду, Парламенту та так званого «великого бізнесу» – «олігархів».
У своєму прагненні зберегти громіздку й надвитратну систему державних ТБ та радіо через просту заміну вивіски, учасники процесу забули про головну місію що Суспільного, що Громадського мовлення – служіння суспільству.
Ми не розуміємо, що заважає вже ефективно впроваджувати передбачені законом зміни заради створення Суспільного телебачення.
За час, що минув з моменту підписання Закону в.о. Президента України, ніхто не побачив Стратегії Суспільного ТБ і радіо, яка б містила в собі місію, цінності, редакційні настанови та бізнес-план НСТУ.
Але від 2013 ці документи вже напрацьовані «Громадським» й могли б стати надійною основою для Суспільного.
Навіть більше, нас усунуто від процесу розбудови Суспільного телебачення. Будь-які намагання вплинути на цю ситуацію в цивілізованому робочому порядку не принесли бажаного результату. Нас запрошують висвітлювати вже розроблені зміни до Закону про Суспільне телерадіомовлення, а не залучають до їх розробки.
Натомість саме «Громадське» на поточний момент є основним суспільним мовником в Україні. Ми маємо повне право так стверджувати, позаяк підтримані громадянами України, в першу чергу, а також іноземними державами та інституціями (Європейський Союз, США, Канада, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Чехія тощо).
При цьому «Громадське» залишається єдиним успішним прикладом журналістської діяльності, незалежної від будь-яких державних чиновників та олігархів. Натомість українська держава жодним чином не підтримує діяльність «Громадського телебачення». Нас фінансово офіційно підтримують з-за кордону в той час, коли наша власна держава витрачає народний мільярд гривень на утримання численних державних телерадіокомпаній, які мають непомірні колективи і надають суспільству неякісний, анґажований політичною залежністю інформаційний продукт, який ніколи не буде викличе довіри суспільства.
Наприклад, «Громадське телебачення» запитало інформацію про обсяг коштів, що планує витратити українська держава від імені українського народу на державні та комунальні телекомпанії, що розташовані в Києві. Національна телекомпанія України планує витратити цьогоріч 147 мільйонів 539 тисяч 500 гривень і має в своєму штаті 1519 осіб. Комунальна телекомпанія «Київ» витратила минулого року майже 21 мільйон гривень, отриманих як субвенція з місцевого бюджету, але кількість бюджетних коштів, які отримає цього року, нам навіть не повідомили. В штаті комунальної ТРК «Київ» працює 215 працівників. Київська державна регіональна телерадіокомпанія взагалі проігнорувала наш інформаційний запит, хоча є повністю державною і здійснює мовлення на території всієї України. Яскравим свідченням розвитку цих національних, державних, комунальних телевізійних мовників є їх офіційні Youtube-канали, які містять досить багато відео, які мають надзвичайно низькі показники зацікавленості з боку аудиторії – як переглядів, так і підписників на проектах, на які витрачається така значна кількість бюджетних коштів.
Нам постійно закидають, що ми специфічний інтернет-проект. Але це не так. Інтернет і мовлення через Youtube стали єдиним можливим рішенням за режиму Януковича напередодні Революції Гідності, аби уникнути дозвільну систему й об’єктивно інформувати суспільство про події. Це згодом не завадило транслювати «Громадське» «Першому національному» в цілодобовому режимі. Ми розуміємо, що це було продиктовано політичною доцільністю. Але звертаємо увагу, що колектив чисельністю близько 50 людей бездоганно виконував свою роботу в інтересах суспільства.
У зв’язку із вищезазначеним, колектив «Громадського телебачення», враховуючі всі проведені раніше переговори та висловлені пропозиції, проголошує публічно свої вимоги, які є нашим планом з розбудови Суспільного телебачення України.
Ми вимагаємо невідкладно від ключових учасників процесу з боку держави (прем’єр-міністра, голови Верховної ради, міністра юстиції, голови Держкомтелерадіо, керівника Національної телекомпанії України):
1. Оголосити публічно і негайно здійснити всі необхідні дії передбачені законодавством про ліквідацію Національної телекомпанії України та утворення ПАТ «НСТУ»;
2. Оголосити публічно і здійснити всі необхідні дії передбачені законодавством про ліквідацію всіх обласних державних телерадіокомпаній;
3. Здійснити відповідно до законодавства всі необхідні дії для передачі ліцензій на мовлення та майна Київської державної регіональної телерадіокомпанії, що є структурним підрозділом Державного комітету телебачення і радіомовлення, в користування ГО «Громадське телебачення»;
4. Вивільнений після реалізації скорочень та ліквідацій обсяг коштів бюджету спрямувати на створення Фонду розвитку суспільного телерадіомовлення, наглядова рада якого буде публічно та прозоро розподіляти замовлення на створення продукту незалежними громадськими мовниками і українськими приватними продакшн-студіями.
5. Негайно ухвалити зміни до діючого законодавства, що дозволять громадським мовникам стати повноцінною частиною суспільного телерадіомовлення в Україні.
Зі свого боку ГО «Громадське телебачення» засвідчує свою готовність приймати повноцінну участь в діяльності робочих груп з розгляду та реалізації вищевказаних вимог.
Голова ГО «Громадське телебачення» Скрипін Р.А.
16.03.2015 року
// PDF версія тут: http://issuu.com/andriibashtovyi6/docs/scan

Немає коментарів:

Я ЄВРОПА - телепроект про людей, які творять Європу в Україні